Mide Balonu İle Ölüm Riski Nedir?

Mide balonunu yaptırmayı düşünüyorsanız, ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve potansiyel risk ve faydalarını anlamak önemlidir. Mide balonları, kilo vermeye yardımcı olmak için mideye yerleştirilen küçük balonlardır. Balonlar bir özel bir sıvı çözeltisi ile doldurulur ve ardından hava ile şişirilir. Bu, balonun genişlemesine ve mide duvarlarına doğru itilmesine neden olur.

Balonların insanların kilo vermelerine yardımcı olmada etkili olduğu gösterilmiştir. Ek olarak, mide balonları şişkinlik, rahatsızlık ve gaz gibi semptomlardan kısa süreli rahatlama sağlayabilir.

Ölüm Riski Var Mı?

Mide balonlarıyla ilişkili birkaç potansiyel risk vardır. Her şeyden önce, eğer hasta dikkat edilmesi gerekenlerin dışına çıkarsa her cerrahi işlemde olduğu gibi bu işlemde de sorun yaşar. İkincisi hem işlemden sonra hem de balon mideden çıkarıldıktan sonra kendini koruması önemlidir (bu da komplikasyonlara neden olabilir). Üçüncüsü, mide balonu yerleştirildikten sonra bağırsak tıkanması gelişme riski vardır (uygun şekilde tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir). Etkinlik açısından, bu sorunun herkese uyan tek bir cevabı yoktur, çünkü sonuçlar her bireyin kilo verme hedeflerine ve yaşam tarzı seçimlerine bağlı olarak değişebilir.

Mide Balonu İle İlişkili Riskler

İşlem uygulanmadan önce, ilgili riskleri anlamak önemlidir. Mide balonu ameliyatı, insanların kilo vermesine yardımcı olabilecek popüler bir işlemdir.

Her şeyden önce, hastaların yaşayabileceği olası mide bulantısı, kusma veya karın krampları vardır. Bu belirtiler devam ederse veya şiddetlenirse, lütfen tıbbi yardım alın. Ek olarak, mide balonu işleminden sonra enfeksiyon olasılığı vardır. İyileşme döneminizde ateş veya titreme yaşarsanız, bunlar enfeksiyon belirtileri olabileceğinden lütfen hemen tıbbi yardım alın.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat