Tüp Mide İçin Hangi Doktora Gidilir?

Tüp mide ameliyatları birçok doktor tarafından gerçekleştirilen ve belirli prosedürler karşılığında ortalama yarım saat süren kilo verdirme ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar gelişen teknoloji ile birlikte riskleri en aza indirilerek gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda tüp mide ameliyatları hem kadınların hem de erkeklerin tercih edebileceği kilo verme yöntemlerinden biridir. İstenen tüm prosedürlere ve şartlara uyulması takdirinde ortalama 1 yıl içerisinde 60 kiloya kadar verilebilir. Aynı zamanda düzenli beslenme yöntemleri kişinin bilinçaltına işler. Bu nedenle tekrardan kilo alma durumu çok fazla söz konusu olmaz.

Alanında Uzman Ekip

Türkiye genelinde tüp mide ameliyatını gerçekleştiren birçok profesör vardır. Profesörler kendi ekibi ile birlikte uzmanlaşmış ve tüp mide konusunda her türlü komplikasyona hazırlıklı bir şekilde eğitilmiş kişilerdir. Genellikle İstanbul ve Elazığ’da gerçekleştirilen tüp mide ameliyatları için en fazla tercih edilen kişi Doktor Serdar Gürsul’dur. Bu Doktor Elazığ’da özel bir hastanede kendi ekibi ile birlikte hizmet vermektedir.  Bu güne kadar ortalama 2500’den fazla hastaya tüp mide ameliyatı gerçekleştirmiştir. Bu sadece bir tane hastasında komplikasyon görülmüştür.  Hemen müdahale edilmesi ile birlikte hastanın ölümcül bir duruma yaklaşması önlenmiştir. Bu nedenle Türkiye genelinde yapılan araştırmalarda en iyi tüp mide ameliyatı doktoru tarafından gerçekleştirilmektedir diyebiliriz.

2500 Den Fazla Ameliyat

Uzman kadrosu ile birlikte çeşitli seminerler ve yurtdışı programlarına katılan doktor, aynı zamanda geliştirilmiş teknolojileri de kullanarak en hasarsız şekilde bu ameliyatın atlatılması konusunda yardımcı olur. Yapmış olduğu ameliyat ortalama 25 dakika sürer. Ameliyatın sonrasında 4 gün hastanede kalmak gerekir. Taburcu olan kişilere bir diyet programı uygulanır. Özel diyetisyeni Beyza Hanım bu konu hakkında bir sene boyunca yardımcı olur.  1, 3 ve 6. aylarda kan tahlillerini doktora sunarak vücut analizi yapılır. Herhangi bir problem var ise tedavi uygulanır. Yok, ise hasta kendi yaşantısına devam eder. Bir yıl içerisinde ortalama 50 ila 60 kadar kilo verilir. Bu  kiloların geri alınma kısmında uzun seneler geçmesi gerekir. Katı sıvı ayrımına dikkat edildiği sürece kilo alımı zordur.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat