Glutensiz Beslenme Nasıl Olur?

Glutensiz Beslenme Nasıl Olur?

Glutensiz Beslenme Nasıl Olur?

Glutensiz beslenme nasıl olur? Konusun üzerinde iyice durulması gereken ve incelenmesi gereken bir konudur. Kişilerin ince bağırsağının gluten adı verilen proteine kalıcılık göstermesi ile kronik bir hale gelen alerjik bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle gaz sorunları, şişkinlik, baş ağrısı ve bağırsak zarlarında hasarlar meydana gelerek, besin emilimi çok zor bir hale gelmektedir.

Beslenme Uygulanması ve Faydaları

Glutensiz beslenme nasıl olur? Araştırmalarında ilk yapılması gerekilen şey içerisinde gluten bulunan yiyeceklerden uzak durmak olacaktır. Bunun için beslenme aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Arpa, buğday, çavdar ve yulaf unları kullanılarak hazırlanmış olan ekmek, bisküvi ve kek ürünlerinden uzak durulmalıdır.
  • Salam, sosis ve hazır çorba gibi yiyeceklerin tüketilmesinde dikkatli davranılması gerekmektedir.
  • Bazı ilaçların yapımı için kullanılan gluten ve buğday nişastası kullanılmaktadır. bu nedenle bu ilaçların kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır.
  • Malt ve malt aroması içeren alkollerden uzak durulmalıdır.
  • Vitamin ve mineral açısında zenginleştirilmiş gıdalar tüketilmemelidir.

Glutensiz beslenme nasıl olur? Sorusuna alınan cevapların uygulanması ile sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimizin vücuda sağlayacağı faydaları ise;

  • Beslenme sonrasındaki şişkinlik, halsizlik ve kusma sorunlarının önüne geçilir.
  • Demir eksikliğini yok ederek anemi hastalığı görülme riskini azaltır.
  • Bağırsak zarı zedelenmesinin önüne geçerek emilimin yapılması sağlanır.
  • Otizme neden olan semptomların azalması sağlanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı bir yaşamın kapılarını açmak,  hayatınızda gluteni çıkarmak için yaptığınız araştırmalarda düşük proteinli ürünler ile ilgili olarak beslenmede seçici ve dikkatli olmak gerekmektedir. Kullanacağınız ürünlerin Sağlık Bakanlığından onay alarak, kendini kanıtlamış markalar tarafından üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına eksiksiz uyum sağlayarak üretilmiş olmasına bakılmalıdır.

Dilediğiniz zaman bizimle irtibata geçerek sorunlarınıza hızlı ve kolay çözümler bulabilirsiniz. Düşük proteinli ürünler konusunda istediğiniz bilgiye rahatça ulaşabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Hizmet vermiş olduğumuz müşterilerimiz tarafından bizim ve ürünlerimiz ile ilgili olarak yapmış oldukları yorumlara göz atabilirsiniz. Bize ulaşarak sağlıklı bir yaşamın kapısını sonuna kadar açabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat