Gluten Nedir?

Gluten Nedir?

Gluten Nedir?

Gluten nedir? konusu sağlık yaşamın kapılarını açmak adına cevaplanması gereken ilk sorudur. Gluten tahılların içerisinde yer alan protein olarak tanımlanmaktadır. Gluteni oluşturan proteinler prolaminler ve gluteninler olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. İnsan vücudu için hazmedilmesi zor olan bu bileşimler vücutta çeşitli rahatsızlıkları ortaya çıkarmaktadır.

Gluten İçeren Besinler

Gluten nedir? ve hangi besinlerde bulunur? Sorusunun cevabı insanlara sağlıklı bir yaşamı sunmaktadır. Vücuda giren protein miktarını düzenlemek, bünyenin fonksiyonlarını kolay bir şekilde yerine getirilmesi konusunda gluten içeren besinlerden uzak durulmalıdır. Gluten içeren başlıca gıdalar ise;

  • Çavdar, arpa, buğday ve yulaf unu kullanılarak hazırlanmış olan kek, bisküvi, ekmek ve pastalar,
  • Hazır çorba çeşitleri, sosis ve salamlar,
  • Malt aroması içeren bira ve votka gibi içecekler,
  • Yapımında buğday nişastası, gluten kullanılan ilaçlar,
  • Mineral ve vitamin bazında zenginleştirilmiş gıdalar,
  • Kahvaltılık gevrek, baharatlı pirinç karışımı ve kraker ürünleridir.

Gluten nedir? ile ilgili olarak bu ürünler ince bağırsak üzerinde kalıcı bir hal alarak kronik alerjik sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Gluten içermeyen ürünlerimizi sizlere sunarak, daha sağlıklı bir yaşamın kapısını sonuna kadar açıyoruz.

Gluten İçermeyen Ürünlerin Faydaları

Gluten vücuda girince bağırsak emilimini düşürerek, gaz sıkışması, şişkinlik gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Rahatsızlığınızın tedavisini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimizin sağlayacağı faydalar;

  • Şişkinlik, hazımsızlık, kusma ve halsizlik gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır.
  • Demir eksikliğini gidererek düşük proteinli ürünler, anemi hastalığını görülme riskini ortadan kaldırmaktadır.
  • İnce bağırsaklarda oluşan zedelenmeyi ortadan kaldırarak emilimi artırmaktadır.
  • Otizme neden olan semptomları yok etmektedir.

Sunmuş olduğumuz ürünlerimizin hepsi kendini kanıtlamış markalar tarafından üretilmiştir. Ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına tam olarak uyum sağlayarak üretilen düşük proteinli ürünler, Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli bütün izinler alınarak sizlere sunulmuştur. Dilediğiniz zaman bize ulaşarak sorunlarınızı kısa sürede, kolay bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Müşterilerimizin, bizim ve satışa sunduğumuz ürünlerimiz ile ilgili olarak yapmış oldukları yorumlara göz atabilirsiniz. Ürünlerimizi detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat