Çölyak Tedavisi

Çölyak Tedavisi

Çölyak Tedavisi

Çölyak tedavisi ilke olarak yeme içme konusuna dikkat edilerek başlanmalıdır. Çölyak hastalığı besin emilimini sağlayan yapıların bozulmasına yol açarak sindirim sitemi bozukluğuna neden olmaktadır. Bu hastalık vücudun hazmetmekte zorlandığı gluten adı verilen protein deposuna aşırı duyarlılık göstermektedir. Protein dengesizliği ortaya çıkararak birçok hastalığın habercisi olmaktadır.

Tedavi İçin Tercih Edilmesi Gereken Besinler

Bu hastalığın tedavisi aşamasında doğal gluten içermeyen gıdalar haricinde tüm glutensiz ürünler içinde belli oranda gluten bulunmaktadır. Çölyak tedavisi için içinde 20 miligramdan az gluten bulunduran gıdalar glutensiz olarak adlandırılmaktadır. Bu bağlamda tercih edilecek gıdalar;

  • Tüm taze meyveler ve sebzeler
  • Barbunya, nohut, kuru ve soya fasulyesi gibi bakliyat çeşitleri
  • İşlem görmüş kabuklu kuruyemişler
  • Katkı içermeyen katı ve sıvı yağlar
  • Süt ve sütten elde edilen ürünler ve zeytinler
  • Kırmızı et, tavuk eti, yumurta ve balık gibi deniz mahsulleri
  • Unla işlenmemiş konserveler
  • Mısır, soya fasulyesi, pirinç, patates ve bunlardan elde edilmiş olan unlar ve nişastalar
  • Evde güvenli olarak çekilen baharatlar
  • Bal, reçel, beyaz ve esmer şeker

Sizlere sunduğumuz düşük proteinli ürünler Çölyak hastalığının etkilerinin yok olması için kullanılmaktadır. Çölyak belirtileri gösteren hastaların ilk olarak yapması gereken şey doktor kontrolü altına girerek bir diyet programı uygulamasıdır.

Tedavide Nelere Dikkat Edilmelidir?

Belirtiler sonrasında tanı konulan hastalar ilk olarak doktor tavsiyelerini uygulamalıdırlar. Çölyak tedavisi için kullanılacak olan ürünlerin kendini kanıtlamış markalar tarafından üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Tüm kalite standartlarına uygun olarak üretimin yapılmış olduğunu gösteren işaretlere bakılmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş tüm şartları yerine getirmiş, gerekli onayları almış olması gerekmektedir.

Hastalığınız kontrol etmeniz için yapmış olduğunuz düşük proteinli ürünler araştırmalarında her zaman ilk tercihiniz olmanın yüklemiş olduğu sorumluluk içinde sizlere daha iyisini sunmak için hizmet vermekteyiz. Dilediğiniz zaman bizleri ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilir, kalite araştırmasını ve karşılaştırmasını yapabilirisiniz. Hizmet vermiş olduğumuz müşterilerimizin bizim ve ürünlerimiz ile ilgili olarak yapmış oldukları yorumlara göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat