PKU Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

PKU Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

PKU Hastalığı Nasıl Anlaşılır?

Pku hastalığı nasıl anlaşılır? İle ilgili olarak yapacağınız araştırmaların ilk cevabı belirtileri gözlemlemek olacaktır. Anneden ya da babadan gelen genler ile çocuklardaki karaciğer enzimlerinin görevini eksik yapması ya da hiç yapmaması nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Kandaki fenilalanin asidi tirozine aminoasidine dönüştürülememekte ve birikintiler oluşup üreler meydana gelir. Buda çocuklarda kalıtsal hastalıklara neden olmaktadır.

Gözlemlenecek Olan Belirtiler

Pku hastalığı nasıl anlaşılır? İle ilgili olarak çocuğun dışsal görünümün incelenmesi ile cevap bulmaktadır. Vücudun çalışma sistemini bozan hastalık beyin hasarlarının nedeni olarak gösterilmektedir. Hastalığın tedavisinde önemli olan erken teşhisin olabilmesi için çocuklarda gözlenmesi gereken belirtiler;

  • Kafa yapısının olması gerekenden oldukça küçük olması,
  • Fenilalanin dönüştürülememesi nedeni ile nefeste, ciltte ve idrarda ortaya çıkan küf benzeri kokular,
  • Cilt hastalıklarının ve özellikle egzama rahatsızlığının görülmesi,
  • Aşırı hareketlilik,
  • Gelişimindeki yavaşlık ve zihinsel gelişiminin olmaması,
  • Nöbet geçirmeler ve nörolojik rahatsızlıkların olmasıdır.

Sizlere sunmuş olduğumuz düşük proteinli ürünler ile belirtilerin baş göstermesinden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Sağlık Bakanlığından onay alarak üretimi gerçekleştirilen ürünlerimizin kullanılması ile hastalığın ilerleyip, dikkat dağınıklığı ve toparlamama, tuvalet ve yemek sorunları, otistik davranışlar vb. hastalıklara yol açmasının önüne geçilmektedir. Ürünlerimiz ile sağlık bir hayatın kapılarını kendinize sonsuza kadar açabilirsiniz.

Hastalık Aşamasında Yapılması Gerekenler

Hastalığın belirtilerinden hemen sonra ilk yapılması gereken alanında uzman bir doktor kontrolüne girmektir. Doktorların tedavi sürecinde düşük proteinli ürünler ile uyguladığı diyete tam anlamı ile uyulmalıdır. Vücudun protein miktarını azaltmak için kullanılacak olan gıdaların kendilerini kanıtlamış markalar tarafından üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Ürünlerin ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına uyum sağlayarak üretilmiş olması aranmalıdır.

Aklınıza takılan tüm sorularınızı eksiksiz şekilde cevaplayarak huzur içinde alıp, gönül rahatlığı ile kullanacağınız ürünleri sizlere sunmaktayız. Dilediğiniz zaman bizi ziyaret ederek Pku hastalığı nasıl anlaşılır? İle ilgili olarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Hakkımızda ve sunmuş olduğumuz ürünlerimiz ile ilgili olarak müşterilerimizin yapmış oldukları yorumlara göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat