Vegan Yiyecekler

Vegan Yiyecekler

Vegan Yiyecekler

Vegan yiyecekler, hiçbir şekilde et ve et ürünleri yemeyenler için çok iyi bir alternatif olmaktadır. veganlık, vejetaryenliğin bir tık üzeri olup, etin yanı sıra hayvansal hiçbir ürünü tüketmemektir. Vegan kişiler yıllardan beri bu gıdalar yemediklerinden dolayı vücudun ihtiyacı olan besin miktarını depolayamazlar. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimin hepsi günlük ihtiyacınız olan besin miktarını tam karşılayarak vücut direnciniz artıracaktır.

Alternatif Yiyecekler

Vegan yiyecekler hayvansal gıdaların tüketilmemesinden kaynaklı eksik kalınan, vücudun tamı çalışması ve görevini yerine getirmesi için gerekli olan besin değerlerini karşılamaktadır. Hayvansal ürünlere çok iyi bir alternatif olan bu gıdalar;

  1. Baklagiller: Protein açısından engin fasulye, mercimek ve bezelye gibi ürünler tam bir alternatiftir.
  2. Kabuklu yemişler: Yemişin kendisi, tohumu ve yağı protein ile besin değerleri açısından zengin olup hayvansal ürünler yerine tercih edilir.
  3. Keten ve kenevir tohumları: ALA ve protein bakımından zengin kaynak olduklarından vücudun ihtiyacı olan miktarı rahatlıkla karşılamaktadırlar.
  4. Bitki sütü ve yoğurtları: Kalsiyum, D vitamini ve B12 açısından zenginleştirilerek, iyi bir alternatif ve lezzetli bir Vegan yiyecekler içeceği olmaktadır.
  5. Yosun: Protein açısından zengin esansiyel asit kaynağıdır. Ayrıca antioksidan ve iyot açısından zenginliği ile vücudun ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.
  6. Filizlenmiş ve fermente gıdalar: Besin değerleri oldukça yüksek olup, probiyotik ve K2 vitamini kaynağını oluşturmaktadır.
  7. Kolinden gıdalar: İçerisindeki yüksek besin değerleri ile vücudun işleyişini düzenler.
  8. Tahıllar, sebze ve meyveler: Besin değerlerinin yüksekliği ile vücudun ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vegan yiyecekler, her insan tarafından rahatça tüketilebilmektedir. Ancak ürünlerin kendi kanıtlamış kaliteli markalar tarafından üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Tüm kalite standartları ve hijyen şartlarını yerine getirmiş olmalıdır. Sağlık Bakanlığından gerekli izinler alınarak üretilmiş olmalıdır.

Sizlere sunmuş olduğumu Vegan yiyecekler belirleyeceğiniz tüm kriterlere eksiksiz olarak uyum sağlamaktadır. Ürünlerimizi gönül rahatlığı içinde, hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizi ziyaret edip ürünlerimizi inceleyerek, istediğiniz karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Hizmet vermiş olduğumuz müşterilerimiz tarafından hakkımızda ve ürünlerimiz ile ilgili yapılmış olan yorumlara göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat