Whey Protein Nedir ?

Whey Protein Nedir ?

Whey Protein Nedir ?

Takviye gıdalara olan merakın artması ile whey protein nedir gibi bir çok soru karşımıza sıklıkla çıkmaya başladı. Whey protein nedir sorusunun cevaplarını sizlere vererek bu konu hakkında ki merakları doğru bilgiler ışığında gidermek istedik. Öncelikle whey protein yüksek kalitede bir protein kaynağıdır. Bu yüksek kalitedeki protein kaynağı inek sütü ham madde olarak kullanılarak elde edilmektedir. İnek sütünde iki farklı yapıda protein bulunur. Bunlar kazein ve whey (peynir altı suyu) proteindir. Kazein protein %80 ve whey protein %20 oranda bulunmaktadır. Bu iki proteinden biri olan whey proteinin biyolojik içeriği ve dallı zincirli amino asitlerin (BCAA) yüksektir. İçerik bakımından değerli olan whey protein hızlı emilen bir proteindir. Yüksek oranda amino asit artışı sağlar. Kazein ise daha yavaş emilir. Amino asit konsantrasyonunda ani bir artış olmaz.

 

Whey protein vücutta protein sentezini teşvik ettiğinden günden güne whey protein nedir gibi sorular sorulmaktadır. Whey protein nedir sorusunu cevaplarken, çok önemli bir nokta olan whey protein ne değildir sorusuna da cevap vermek istiyoruz. Bu ürünün yaygınlaşmasını ve sık tercih edilmesini sağlayan hem kalitesi hem de vücuda olan uyumudur. Whey protein vücudun kendi üretmediği dışarıdan alınması gereken amino asitleri de içermektedir. Whey protein kesinlikle doping veya ilaç değildir. Tamamen doğal bir besin kaynağı olarak tüketime sunulmuştur. Üretiminde herhangi bir kimyasal katkı maddesinin eklenmesi ya da herhangi bir kimyasal katkı maddesinin etkileşimi ile elde edilmesi gibi durumlar yoktur.

Whey protein kullanımı zayıflama diyetinde de kullanıma oldukça uygundur. Whey protein düşük düzeyde yağ oranına sahip oluşuyla da kişilere zayıflama diyeti sırasında yardımcı olmaktadır. Whey protein zayıflama diyeti dışında hastalık beslenmesi gibi farklı türde diyetler için de doğru tercih olabilir. Karbonhidrat ve yağ oranını düşük tutmanız gereken diyetlerinizde, size yüksek kalitede protein sağlayacak olan whey proteini tercih edebilirsiniz. Unutulmamasında fayda var ki, protein bizim için olukça önemlidir. Bunun yanı sıra kilo kontrol sürecinde kas kaybını engelleyerek kas kazanımına yardımcı olur. Bu sağlıklı diyet uygulamaları içerisinde whey protein ihtiyacınız olan proteini size sağlayacaktır.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat