Kas İçin Uygun Kollajen Nedir ?

Kas İçin Uygun Kollajen Nedir ?

Kas İçin Uygun Kollajen Nedir ?

Kas için uygun kollajen nedir sorusuna cevap vermeden önce kollajen nedir başlığı altında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Genel anlamıyla kollajen hakkında kısa bilgilerden sonra ise kas için uygun kollajen nedir sorusunu cevaplayacağız.

Piyasa içerisinde bir çok farklı kollajen tipi bulunduğundan kas için uygun kollajen nedir sorusu oldukça önemli ve cevaplanması gereken bir sorudur. Kas gibi spesifik sorununuz için uygun kollajeni kullanmazsanız, kollajenin anlatılan yararlarından faydalanmak mümkün olmayacaktır. Bu yüzden kullanım amacına uygun olarak üretilen kollajen tipini alıp kullanmak, kollajen seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Kollajen, hali hazırda vücudumuz tarafından sağlanan oldukça önemli bir protein türüdür. Bu  protein türü eklemlerde, kemiklerde, cildimiz de hali hazırda bulunmaktadır. Belirli sebepler ve yaşın da etkisiyle vücudumuz bu önemli protein türünü salgılamamaya ya da az salgılamaya başlar. Bu protein türünün az salgılandığı ya da salgılanmadığı zamanlarda eklemlerde, kaslarda, kemiklerde, cildimiz de istenmeyen sorunlar meydana gelir. Kırışıkların oluşumunda bile kollajen salgısının miktarının rol oynadığı açıkça kanıtlanmış gerçekler arasındadır. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda kollajen takviyesi almak çok önemlidir.

Kollajenin bir çok farklı tipleri bulunmaktadır. Farklı kollajen tiplerinin de farklı dokularda farklı yoğunlukta oldukları bilinen birer gerçektir. Örneğin cildin yüzde 70’ini kollajen tip 1 ve 3 oluşturuyor. Bu durum ortadayken cilt için tip 2 kollajen alıp kullanmak size istediğiniz yararı sağlamayacaktır. Eğer kollajeni cildinize destek için kullanacaksanız tip 1 ve 3 kollajen karışımlarını özellikle de tip 1 kollajen tercih etmeniz bizim önerilerimizden biridir. Peki gelelim kas için uygun kollajen nedir sorusuna. Tendonların yani kasların kemiğe tutunduğu kiriş yapıların neredeyse tamamı tip 1 ve 3 kollajenin karışımı olarak vücut tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle tendon, kas, kemik desteği olarak da yine tip 1 ve 3 karışımlarından istifade etmeniz size istediğiniz yararı sağlayabilecek kollajen tipleridir.

Kollajen uzun zincirsi bir yapıya sahip olduğu için aslında doğru şekilde peptitlenmiş (kesilmiş) ve moleküler ağırlığı doğru noktaya ulaşacak şekle getirilmiş kollajen kullandığınızda kullanma amacınıza bağlı olarak fayda sağlayacaksınızdır. Bu nedenle hangi amaç ile kullanıyorsanız dokuya ulaştığı ile ilgili testler olup olmadığını mutlaka sorgulamalısınız.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat