Sığır Kollajenimi Balık Kollajenimi Ciltte İşe Yarar ?

Sığır Kollajenimi Balık Kollajenimi Ciltte İşe Yarar ?

Sığır Kollajeni mi Balık Kollajeni mi Ciltte İşe Yarar ?

Kollajenin popülerleşmesi sonucunda insanların kafalarında olan bir diğer soru ise sığır kollajeni mi balık kollajeni mi ciltte işe yarar sorusudur. Bu soru uzun yıllar kafaları karıştırmıştı.

Kollajen bildiğiniz gibi vücudumuzun bir çok alanında oldukça önemli bir yere sahip protein türüdür. Kollajen cilt bütünlüğü, deri, tırnak, eklemler, tendonlar için olmazsa olmaz olan bir protein türüdür.

Balık kollajeni daha uzun bir yapıya sahip olduğu için daha fazla biyoyararlılığı fazla olduğu düşünülmüştür. Fakat daha sonra yapılan testler bu uzun yapının vücut tarafından emilim sırasında parçalanarak kollajen formunu kaybettiği bu nedenle de elde edilen faydanın minimum düzeyde olduğu tespit edilmiştir.

Ayrıca Güney Asya tarafından elde edilen balık kollajenlerinin de bazı kimyasal problemler yaşandığı düşünülmektedir. Bu bölge balıklarının büyük ve sert yapılı olması nedeni ile bunların parçalanması sırasında hidroklorik asit gibi güçlü asitlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da bu tip kollajenlerde sıkıntı yaratmaktadır. Bunun yanında balık kollajenlerinde ağır metal riskininde bulunduğu söylenmektedir.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat