Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?

Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?

Tüp Mideliler Nasıl Beslenir?

Tüp mideliler nasıl beslenir? Sorusu ile obezite hastalığından kurtulmak için operasyon geçiren hastaların, yeni bir beslenme alışkanlığı kazanması gerektiğini açıklamaktadır. Tüp mide operasyonu başarılı şekilde ilerleyip, etki süresi içerisinde istenen kilo seviyesine düşmek için desteklenmelidir. Bunun için ilk yapılması gereken şey eski beslenme alışkanlığının tamamen terk edilerek, diyet uzmanlarının kontrolü altında yeni bir beslenme alışkanlığı oluşturulur.

Tüp Midelilerin Beslenmelerindeki Detaylar

Tüp mideliler nasıl beslenir? Konusunda, operasyon sonrası hastaların nasıl bir diyet uygulayacağının yanı sıra diyeti nasıl uygulayacağı da önemlidir. Bu kapsamda hastalar operasyonun ardından;

  • Günlük öğün sayısını 6 yapmalı, öğünlerdeki yemek miktarını iyice azaltmalıdır.
  • Günlük olarak 2 litreden az su içmemeli; ancak suyu yemek arasında değil yemekten 30 dakika önce ya da sonra içmelidir.
  • Yemeklerdeki lokmalarını küçük parçalar halinde almalıdır.
  • Her lokmayı uzun süre çiğnedikten sonra yutmalıdır.
  • Kalorisi yüksek bulunana besinlerden uzak durmalıdır.
  • Yemek öğünlerinin protein ağırlıklı olmasına dikkat etmelidir.
  • Şeker ve yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durmalı, katkı ve koruyucu madde bulunan gıdalardan kesinlikle kaçınmalıdır.

Tüp mideliler nasıl beslenir? Konusunda gösterilen hassasiyet sayesinde tüp mide etkisini kısa süre içerisinde gösterecektir. Kısa sürede doyum noktasına ulaşan mide yorulmadan sindirim sistemini faaliyete sokmaktadır.

Tüp Mide Sonrası Süreç

Tüp mideliler nasıl beslenir? İle ilgili olarak hastaların operasyon sonrasında başlamış olduğu beslenme düzeni aksatılmamalıdır. Hastalar bu süreç içerisinde periyodik aralıklar ile doktor kontrolü girmekte, gerekli tahlil ve testler ile sürecin gidişatını belirlemektedir. Diyet uzmanları beslenme alışkanlığından yanlışlık ya da yetersizlik görmesi halinde, hastaya yeni beslenme düzeni hazırlamaktadır.

Tüp mideliler nasıl beslenir? İle hastalar obezite hastalığından kurtulmaya başlarken aynı zaman içerisinde, obezite ile birlikte ilerlemekte olan kolesterol, şeker ve diyabet gibi hastalıklara da kesin çözüm bulmuş olmaktadır. ayrıca beslenme düzeninin sağlanması ile beraber hastalar sağlıklı kilo verme sürecine girmekte, zayıflama esnasında herhangi bir rahatsızlık ile karşılaşmamaktadır. Yeni beslenme düzeninin sürekli olarak uygulanması ile hastanın eski kilolarını hızlı bir şekilde geri almasının önüne geçilmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat