Mide Küçültme Sonrası Beslenme

Mide Küçültme Sonrası Beslenme

Mide Küçültme Sonrası Beslenme

Mide küçültme sonrası beslenme konusu uygulanan operasyonun başarılı şekilde ilerlemesi ve istenen sonuca ulaşılması için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca mide operasyonu sonrasında boyutu küçültülen midenin doğru şekilde beslemesi ile kilo verme süreci içerisinde ortaya çıkabilecek yeni rahatsızlıkların önüne geçilmiş olunmaktadır.

Mide Küçültme Sonrasında Beslenme Düzeni

Mide küçültme sonrası beslenme düzeni operasyonun hemen ardından başlamaktadır. İlk olarak sıvı bir diyet uygulanan hastalar zaman içerisinde kademeli bir şekilde püre ve katı gıda beslenme diyetine geçmektedir. Hastalar diyet uzmanları tarafından hazırlanmış olan katı gıda diyetine ömür boyu uymalıdır. Aksi halde operasyon amacından saparak başarısızlık ile sonuçlanacak ve kilo verme hem sağlığı hem de fiziki görünümü olumsuz olarak etkileyecektir.

Mide küçültme sonrası beslenme düzenine geçildikten sonra hastalar sürekli olarak doktor kontrolünde olmaktadır. Periyodik aralıklar ile tekrarlanan kontroller sırasında sorun ile karşılaşılması halinde uzman diyetisyenler tarafından yeni bir beslenme düzeni oluşturulmakta, hastanın uygulaması için süreli olarak denetim altında tutulmaktadır. Eski beslenme alışkanlıklarının tam olarak bırakılması ve yenilenmemesi sağlanarak operasyonun başarısı sağlanmaktadır.

Mide Küçültülmesinden Sonra Değişen Alışkanlıklar

Mide küçültme sonrası beslenme alışkanlıklarının değişmesi operasyonun başarısı için şart olsa da tek başına yeterli olmamaktadır. Bu nedenle hastalar, operasyonun etkilerini doğru şekilde göstermesi için yeni beslenme alışkanlığı ile birlikte birçok yeni alışkanlık edinmektedir. Bu kapsamda hastaların mide küçültme sonrasında;

  • Haftanın belli günlerinde egzersiz faaliyetleri yapması,
  • Rutin yaşam tarzları içerisine hareket eklemeleri,
  • Fiziksel aktivitelerde bulunmaları gerekmektedir.

Mide küçültme sonrası beslenme alışkanlığı ve destekleyicileri ile birlikte kilolar kısa süre içerisinde verilmeye başlamaktadır. Bu alışkanlıkların sürekliliği ile hastalar ömür boyu hem obezite hastalığından hem de hastalık ile birlikte ilerleyen rahatsızlıklara kesin olarak çözüm bulmaktadır. Mide küçültme operasyonları son zamanlarda sağlık turizmi açısından gelişme göstermiştir. Artık fazla kilolardan, kötü bir görünümden kurtulmak için farklı şehirlere gidilmektedir. Ayrıca uzaktan bağlantı yöntemi ile doktor kontrolünün yapılması ve gerekli tahlillerin ikamet yerinde yapılarak paylaşılması sayesinde hastalar kolay ve konforlu bir şekilde kilo vermektedir.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat