Tüp Mideliler İçin Yüksek Proteinli Ürünler

Tüp Mideliler İçin Yüksek Proteinli Ürünler

Tüp Mideliler İçin Yüksek Proteinli Ürünler

Tüp mideliler için yüksek proteinli ürünler hastanın hem daha kolay kilo vermesini hem de kilo verilme sürecinin rahat şekilde geçirmesini sağlamaktadır. Mide hacminin küçültülmesi esasına dayana tüp mide ameliyatı sonrasında, küçük mide daha az gıda alımı gerçekleştirmekte ve böylece hızlı şekilde kilo verilmektedir. Ancak gıdaların içerisinde yeteri kadar besin değeri bulunmaması obezite hastalarında yeni rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

İhtiyaç Olan Yüksek Protein Nerelerden Alınır?

Tüp mideliler için yüksek proteinli ürünler büyük önem arz etmektedir. Hastaların kilo verme süreci içerisinde;

  • Saçlarının dökülmesini ve kırılmasını engeller,
  • Kilonun kas kütlesi yerine yağdan verilmesini sağlar,
  • Zayıflama esnasında kemiklerin erimesini engeller,
  • Uzun süren halsizlikleri ortadan kaldırır,
  • Tırnakların kırılmasını önler,
  • Kilo verme nedeni ile ortaya çıkan vücutta sarkma ve kırışıkların önüne geçmektedir.

Tüp mideliler için yüksek proteinli ürünler sağlamış olduğu bu faydalar nedeni ile uzmanlar tarafından oluşturulacak yeni beslenme düzeni içerisinde yerleştirilmektedir. Hastaların yüksek içerikte protein alabilmesi için;

  • Protein değeri yüksek olan besinler tüketmelidir.
  • Uzmanların kontrolü altında sıvı ya da toz halindeki protein takviyeleri kullanmalıdır.

Hastalar, böylece vücudun protein ihtiyacını karşılayarak bilinçli ve sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecine girmiş olacaktır.

Ameliyat Etkisi Sonrası

Tüp mideliler için yüksek proteinli ürünler kullanımı ameliyatın etki süresini artırmaktadır. Operasyon sonunda tüketilen yüksek içeriğe sahip proteinli ürünler ile hastalar hem kilo vermekte hem de fazla kilo nedeni ile ortaya çıkan hastalıklardan kesin olarak kurtulmaktadır. Ameliyatın etki süresi olan 2 yıl sonunda hastaların yeniden eski kilolarını hızlı şekilde almaması, çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmaması için protein açısında yüksek ürünlerin kullanımı devam etmelidir.

Tüp mideliler için yüksek proteinli ürünler kullanımında sorun yaşamamak ve beklenen faydayı tam olarak almak için hastaların operasyon sonrasında sürekli olarak uzman kontrolünde olması gerekmektedir. Belli aralıklar ile yapılan test ve tahlillerin sonucunun değerlendirilmesi sonucunda uzmanlar tarafından beslenme şekli ile yeni düzenlemeler yapılmaktadır. böylece hastalar son gelinen kilonun muhafazasını sağlamakta olup, sağlıklı bir yaşama kavuşmaktadır

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat