Tüp Mide Sonrası Protein Kullanımı

Tüp Mide Sonrası Protein Kullanımı

Tüp Mide Sonrası Protein Kullanımı

Tüp mide sonrası protein kullanımı kilo vermenin sağlıklı ve bilinçli bir şekilde olması için öncelikli şartı oluşturmaktadır. Obezite hastalığı ile mücadele kapsamında hastaların midesine uygulanan ameliyat olan tüp mide operasyonunda midenin büyük bir bölümü kesilerek çıkarılmaktadır. Midenin kalan parçasının tüp haline getirilmesi ile sonlanan operasyon ile mide çok küçük hale gelmektedir. Böylece hastalar daha az gıda alımı ile doyma noktasına ulaşacak ve hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayacaktır. Kilo verme sürecinde yeni sorunların ortaya çıkmasını engellemek için yeni bir beslenme alışkanlığı kazanılmaktadır.

Yeni Beslenme Alışkanlığında Proteinin Yeri

Tüp mide sonrası protein kullanımı ile ilgili olarak eski beslenme alışkanlığının bırakılması ile hastanın tüketmiş olduğu gıdalarının içeriğinin dengeli olması gerekmektedir. Bu nedenle yeni beslenme alışkanlığı uzman diyetisyenler tarafından düzenlenmek ve takip edilmektedir. yeni beslenme düzeninde uzmanların protein içeriği bakımından zengin gıdaları tavsiye etmesinin nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kilo verme sırasında kemik erimelerinin önüne geçmek,
  • Kilo verirken yağ yerine kas kütlesinde verilmesini önlemek
  • Zayıflama sırasında saç ve tırnaklarda kırılma, dökülme vb. sorunların önüne geçmek,
  • Tüp mide sonrası protein kullanımı kapsamında kilo verilmesi ile vücudun çeşitli bölgelerinde görülen kırışıklık ve sarkmaları önlemektir.

Yeni beslenme alışkanlığının içeriği protein ağırlıklı olması sayesinde hem kilo hızlı verilmekte hem de daha iyi bir fiziki görünüm sağlanmaktadır.

Beslenme Alışkanlığının Desteklenmesi

Tüp mide sonrası protein kullanımı ile ilgili olarak ortaya çıkan yeni beslenme alışkanlıkları kilo verme ve sonrasında kiloların yeninden alınmasını engellemekte te başına yeterli olmayabilir. Bu nedenden dolayı operasyonun sonrasında hastanın normal hayat başlaması ile birlikte;

  • Haftanın belli günleri aksatılmadan egzersiz faaliyetlerinin yapılması gerekir.
  • Günlü hayat akışı rutinden çıkartılmalı, fiziki aktivite eklenmelidir.

Böylece obezite hastalığı ve beraberin ortaya çıkan yandaş hastalıklar kesin olarak ortadan kalkacaktır. Tüp mide sonrası protein kullanımı kapsamında periyodik aralıklar ile doktor kontrolünün aksatılmaması esastır. Bu kontroller sırasında hastanın ihtiyaç duymuş olduğu yeni bir beslenme düzeni verilebilir ya da mevcut beslenme düzenine eklemeler yapılabilir.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat