Kilo Kaybında Sarkmaları Önlemek İçin Kolajen Kullanımı

Kilo Kaybında Sarkmaları Önlemek İçin Kolajen Kullanımı

Kilo Kaybında Sarkmaları Önlemek İçin Kolajen Kullanımı

Kilo kaybında sarkmaları önlemek için kolajen kullanımı zayıflama esnasında daha güzel bir görünüme kavuşulmayı sağlamaktadır. Derinin altında bulunan yağ tabakası esnek bir yapısı bulunan cildi germekte ve genişletmektedir. Kilo verilmeye başlanılması ile birlikte vücuttan atılan yağların yeri boşalmakta olup genişleyen cilt eski gerginliğine kavuşamamaktadır. Bu nedenle sarkma ve aşrı kırışıklık meydana gelmektedir. Cilde esneklik ve gerginlik katma özelliği bulunan kolajenin dengesinin sağlanması ile birlikte, alt tabakasında yağı aran deri eski haline gelerek gerginleşecek ve pürüzsüz bir görünüm kazanacaktır.

Kilo Kaybı Sırasında Sarkma Yaşanabilecek Bölgeler

Kilo kaybında sarkmaları önlemek için kolajen kullanımı vücudun her yerindeki cildin gerilmesin sağlamaktadır. Ancak kilo kayıpları genel olarak belli bölgelerde yoğunlaşan bir sarkmalara yol açmaktadır. Bu kapsamda kilo verilmesine bağlı olarak;

  • Karının bölgesi ve yan taraflarında,
  • Kolların alt bölgesini kapsayacak şekilde göğüs kısmında,
  • Kolların ön ve arka kas bölgelerinde,
  • Bacakların üst bölümün oluşturan baldır kısımlarında,
  • Yanaklarda, göz çevrelerinde,
  • Çene altında ve boyun kısımlarında kilo vermeye bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir.

Kilo kaybında sarkmaları önlemek için kolajen kullanımı bu aşamada kendisini göstererek, fiziksel görünümün bozulmasını önlemekte ve daha fit bir görünüm kazandırmaktadır.

Sorunsuz Ciltler İçin Kolajen

Kilo kaybında sarkmaları önlemek için kolajen kullanımı konusunda cilt üzerinde önemli ölçüde etkisi bulunan kolajen miktarı vücut tarafından üretilmektedir. Ancak bazı rahatsızlıkların oluşumu, yaşın ilerlemesi gibi durumların ortaya çıkması nedeni ile kolajen üretimi yavaşlamakta ve vücudun dengesini sağlayamamaktadır. Kolajen açığı bulunan vücutta verilen kiloların sonucunda cilt kısımları büyük tahribata uğramaktadır.

Kilo kaybında sarkmaları önlemek için kolajen kullanımı sayesinde düzgün şekline kavuşan vücut sarkma ve kırışıklıklardan kurtulduğu gibi kilo verme sürecinde kemik ve kas kütlesinin kaybını önlemektedir. Bu nedenle kolajen dengesinin sağlanması kilo verilme aşamasında ortaya çıkabilecek bir çok sorunu engellemekte, sağlıklı olarak kilo vermeyi desteklemektedir. Kolajen dengesinin sağlanması için dışardan kolajen içeren besinler alınmalı, ihtiyacın fazla olması durumunda uzman kontrolünde sıvı ya da toz halinde kolajen takviyesi kullanılmaktadır.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat