Mide Botoksu Sonrası Vitamin Ve Mineral Kullanmanın Önemi

Mide botoksu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi hastaların fazla kilolarından kurtulduğu sırada sağlıklarının bozulmaması için önemlidir. Bir ameliyat olmayan mide botoksu uygulamasında hastaların mide duvarına botoks adı verilen bir madde enjekte edilmektedir. Bu madde midenin kaslarının ve duvarının çalışma hızının düşmesini sağlamakta olup tüketilmiş olan gıdaların daha fazla midede kalmasını sağlamaktadır. Böylece hastalar sürekli tokluk hissi duyacak ve gıda alımını azaltarak hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayacaktır.

Mide Botoksu Sonrasından Kullanılacak Vitamin Ve Mineraller

Mide botoksu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi vücudun dengesinin sağlanması konusunda kendini göstermektedir. Mide botoksu uygulaması sonrasında gıda alımı azalacağından dolayı vücutta mineral ve vitamin açığı oluşmaktadır. Bu süreç içerisinde vücudun ihtiyacı olan vitaminler şunlardır;

  • B12 vitamini
  • Demir
  • Kalsiyum,
  • D vitamini
  • Omega 3
  • Multivitamin

Mide botoksu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi konusunda bu vitamin ve mineral eksiklikleri uzmanlar tarafında içerik bakımında zengin olan besinler tüketilmelidir. Ancak yetersiz kalınması durumunda uzmanların önerisi ile birlikte vitamin ve mineral takviyeleri alınmaktadır.

Mide Botoksu Etki Süresinde Sağlıklı Kilo Verme

Mide botoksu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi konusunda uygulamanın etki süresi içerisinde bilinçli ve doğru şekilde kilo verilmesinin desteklenmesi için sağlık şartlarının sağlanması gerekmektedir. Kilo verme sırasında vücudun vitamin ve mineral açısında yetersiz kalması yeni hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. bu sebeple kilonun sağlıklı şekilde vücuttan atılması için vitamin ve minerallerin kullanımı aksatılmamalıdır.

Mide botoksu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi ile ilgili olarak hastanın hangi vitamine ve minerale, hangi miktarda ihtiyacı uzman doktorların gerekli test ve tahlilleri sonrasında belli olmaktadır. Bu nedenle uygulamanın etki süresi içerisinde uzmanlar tarafından periyodik aralıklar ile kontroller yapılmaktadır. Kilo verme sürecinin sağlıklı şekilde geçirilmesi için kontroller aksatılmamalıdır. Sağlık turizmi konusunda farklı şehir ve ülkelerde kontrol yaptırmak için uzaktan bağlantı yolu ile ikamet yerinde uzmanların belirtmiş olduğu test ve tahliller yapılarak, uzmanlara iletildikten sonra gerekli kontroller dağlanmış olmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat