Mide Balonu Sonrası Vitamin Ve Mineral Kullanmanın Önemi

Mide Balonu Sonrası Vitamin Ve Mineral Kullanmanın Önemi

Mide Balonu Sonrası Vitamin Ve Mineral Kullanmanın Önemi

Mide balonu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi kilo verme sürecinde kendisini göstermektedir. Mide balonu uygulaması, mideye laparoskopik yöntem ile ulaşılarak mide içerisinde balon yerleştirilmesi esasına dayanmaktadır. Yerleştirilen balon şişirildikten midenin kullanım alanı daralmaktadır. Böylece mide daha erken doyum noktasına ulaşacak ve gıda alımı kısıtlaması sağlanacaktır. Balon etkisini kısa süre içerisinde gösterecek ve kilo verme hızlanacaktır.

Mide Balonu Uygulaması Neden Vitamin Ve Mineralle Destelenmektedir?

Mide balonu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi kilo verilirken vücudun diğer hastalıklara karşı korunması açısından büyük önem taşmaktadır. Gıda alımı azaldığından dolayı vücudun ihtiyaç duymuş olduğu demir, B12, D vitamini, Kalsiyum ve omega 3 gibi bileşenlerde yetersizlik oluşmaktadır. Vücudun dengesinin bozulması yeni rahatsızlıkların oluşmasına yol açmaktadır. Saçlarda kırılma ve dökülme, ciltlerde istenmeyen bozukluk ve kırışıklık, tırnaklarda kırılma vb. sorunlar bunlardan başlıcalarıdır.

Mide balonu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi konusunda dikkatli davranılması fazla kilolardan kurtulmak adına yapılan mide balonu uygulamasının başarılı şekilde sonuç vermesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca bilinçli ve sağlıklı bir kilo verme sürecini getirmektedir.

Mide Balonunda Vitamin Ve Mineral Alımı

Mide balonu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi gerek ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların önlenmesi gerek ise etki süresi sonucunda son kilonun muhafazası konusunda kendisini göstermektedir. Ancak uygulama sonrası keyfi olarak vitamin ve mineral yüklemesi yapmak vücudu aşırı yoracak ve farklı sorunları beraberinde getirecektir. Bu nedenle uzman doktorların yapacağı test ve tahliller sonucunda vücudun ihtiyaç duyduğu miktar belirlendikten sonra takviye olarak alınmalıdır.

Mide balonu sonrası vitamin ve mineral kullanmanın önemi kapsamında uygulamanın etki süresi içerisinde diyet uzmanlarınca sürekli takip edilen hastaların, ilerleyen süreç içinde vitamin ve minerale ihtiyacı olan miktarın kontrol altında tutulması için belli aralıklar ile yapılan kontrolleri aksatmaması gerekmektedir. Böylece hastalar kilo verme süreci içerisinde fazla kilolarından kurtulmanın yanı sıra, fazla kiloların neden olduğu rahatsızlıklardan da kurtulmaktadır. Vitamin ve minerallerin dengesi ile daha hareketli bir yaşam tarzı benimsenmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat