Tüp Mide Sonrası Spor

Tüp Mide Sonrası Spor

Tüp Mide Sonrası Spor

Tüp mide sonrası spor hastaların ameliyatın başarılı bir şekilde ilerlemesine katkıda bulunmasını açıklamaktadır. Tüp mide ameliyatı etki süresi içerisinde kilo verilirken, kilonun verilme hızını ve oranını artırmak için spor yapılmaktadır. Ancak ameliyatın hemen ardında spor aktivitelerine başlanılmamaktadır. Uzmanların kontrolü altında belirlediği süreler baz alınarak hafiften başlamak üzere kademeleri olarak normal bir şekilde spor faaliyetine geçiş yapılmaktadır.

Tüp Mideye Sporun Etkisi

Tüp mide sonrası spor yapılaması ile hastalar hem sağlıklı hem de kontrollü şekilde kilo vermektedir. Obezite hastalığının getirmiş olduğu birçok sorunu düzenli şekilde yapılan spor faaliyeti ortadan kaldırmaktadır. Kiloların muhafaza edilerek, yeniden ve hızlı şekilde kilo almanın önüne geçen spor faaliyeti, tüp mide ameliyatından sonra şu faydaları da sağlamaktadır:

  • Hastalardaki stres oranı seviyesini en az düzeye indirmekte ve daha kaliteli bir yaşam imkanı sunmaktadır.
  • Aşırı kilonun neden olduğu hastalıklardan biri olan kalp ve damar rahatsızlığının azalmasına yardımcı olur ve kalbin daha düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır.
  • Tüp mide sonrası spor ile hem kalp hem de akciğerlerin güç kazanmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Uyku sorunlarını ortadan kaldırmakta ve uykunun kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır.
  • Eklem ve kemik yapısının korunmasına ve ayrıca güçlenmesine katkıda bulunmaktadır.
  • Kas dokuların daha kuvvet kazanmasını sağlamaktadır.

Kontrollü ve düzenli yapılan spor faaliyetleri sayesinde ameliyatın başarılı bir şekilde sonuçlanması sağlanmaktadır.

Tüp Mide İle Spor Yapmak

Tüp mide sonrası spor faaliyeti genel olarak uzmanların kontrolünde 4 hafta sonunda başlamaktadır. İlk haftalar hastalar kısa ve yorucu olmayan yürüyüşler yaparken 4 hafta bitimi ile birlikte egzersiz faaliyetlerine başlar. 3 ay sonunda egzersiz faaliyeti içeriği artırılmakta olup, spor faaliyeti devam etmektedir. Uzmanların takibi sonucunda hastalar ilk 6 ay sonunda kademeli ilerleyerek normal, ağır spor faaliyetine başlamaktadır.

Tüp mide sonrası spor obezite cerrahisinin tamamlayıcısı niteliğindedir. Sor faaliyeti ile hastalar operasyonun saç dökülmesi, sarkma ve kırışma gibi yan etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Hastalara daha fit ve güzel bir fiziki görünüm sunarak her açıdan fazla kiloların olumsuzluklarını ortadan kaldırmaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat