Tüp Mide Sonrası Ne Zaman İyileşirim?

Tüp Mide Sonrası Ne Zaman İyileşirim?

Tüp Mide Sonrası Ne Zaman İyileşirim?

Tüp mide sonrası ne zaman iyileşirim? Sorusu obezite ile mücadele eden hastaların ameliyatın ardından ne zaman sağlıklı bir yaşama adın atacağını göstermektedir. Tüp mide ameliyatı karın bölgesinde açılan 4 ile 5 kesi ile mideye ulaşılarak, midenin büyük bölümünün kesilerek çıkarılması ile gerçekleştirilmektedir. Kalan bölümün zımba kullanılarak tüp haline getirilmesi ile ameliyat sonlandırılmaktadır. Mide iç kısımlarına atılan zımba dikişleri genel olarak 15 gün içinde iyileşmeye başlamakta, 1 ay sonunda tam olarak iyileşmektedir.

Tüp Mide Sonrasında Normale Dönüş

Tüp mide sonrası ne zaman iyileşirim? Konusunda hastalar iyileşme göstermeden normal hayata dönüş yapamamaktadır. Normal hayata dönüş hastanın iyileşme sürecine girmesi ile başlamaktadır. Bu bağlamda hastalar iyileşme göstergesine göre hafif yani masa başı işlerine ameliyattan 1 hafta sonra dönebilmektedir. Anca hastaların işleri kuvvet gerektirmesi durumunda tam iyileşme dönemi olan 1 ay beklenmek zorundadır.

Tüp mide ameliyatının ardında hastalar müşahede altında kontrollerini gerçekleştirdikten sonra seyahat edebilir, küçük aktiviteler yapabilir. Tüp mide sonrası ne zaman iyileşirim? Konusunda hastalar tam iyileşme olmadan spor faaliyetine başlayamazlar. İyileşme dönemi içerisinde hastalar uzmanların kontrolü altında hafif yürüyüşler yapmaktadır. Tam iyileşme olduktan sonra hastalar hafiften başlamak üzere kademeli olarak normal spor faaliyetlerine başlamaktadır.

Tüp Mide Sonrasında Tamamen İyileşme

Tüp mide sonrası ne zaman iyileşirim? İle ilgili olarak hastanın tam olarak iyileşmesi sonucu olarak hasta eski alışkanlıklarını tam olarak değiştirmektedir. Yeni bir beslenme alışkanlığı kazanan hastalar, hayat tarzları içerisinde fiziki aktivite eklemektedir. Ayrıca düzenli şekilde egzersiz faaliyetini de hayatının bütününe yaymaktadır. Böylece hastalar iyileştikten sonra yeni bir hayata adım atmaktadır.

Tüp mide sonrası ne zaman iyileşirim? Kapsamında iyileşen hastalar ameliyatın etki süresi içerisinde hızlı ve sağlıklı şekilde kilo vererek, hem ameliyatın riskli durumlarından hem de obezitenin neden olduğu hastalıklardan kurtulmaktadır. Tüp midesi tam olarak iyileşen hasta yeni hayat tarzı ile birlikte daha fit bir görünüme kavuşur, sağlıklı şekilde yaşamaktadır. Kilo kontrolünü sağlayarak eski kiloların yeniden alınmasını engellemektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat