Obezite Ameliyatı Sonrası Spor

Obezite Ameliyatı Sonrası Spor

Obezite Ameliyatı Sonrası Spor

Obezite ameliyatı sonrası spor hastaların hem daha kontrollü şekilde kilo vermesini sağlamakta hem de kilo verirken daha zinde olmasına yardımcı olmaktadır. Obezite hastalığından kurtulmak için gerçekleştirilen ameliyat hızlı şekilde kilo verme konusunda bazen eksik kalabilir, bu nedenle operasyonun düzenli olarak yapılacak eğersiz faaliyeti ile desteklenmesi gerekmektedir.

Obezite Sonrasında Ne Zaman Spor Yapılır?

Obezite ameliyatı sonrası spor hastanın müşahede altında tutulması ve taburcu olmasında sonra uzmanların kontrolü ile başlamaktadır. Genel olarak ameliyatın ardında hastalar ilk hafta dinlenme süresi olarak geçirmektedir. 4 hafta sonunda hastalar yürüyüşler ve hafif egzersiz faaliyetlerine başlamaktadır. Bu faaliyete başlamak için kesinlikle uzmanların görüşü alınmaktadır.

Obezite ameliyatı sonrası spor konusunda hafif egzersizlere devam eden hastalar kademeli olarak normal spor faaliyetlerine geçiş yapmaktadır. Bu bağlamda hastalar 3 ayın bitimi ile birlikte hafif ağırlıklar kullanarak vücut sporları yapmaktadır. Ameliyatın ardından 6 ay geçmesi ile birlikte hastalar normal spor faaliyetlerine tam olarak geçiş yapmaktadır. Hastalar kilolarında sağlıklı ve kontrollü şekilde kurtulmak için spor faaliyetini düzenli bir şekilde, aksatmadan yerine getirmeli, tüp mide operasyonunu destelemelidir.

Obezite Ameliyatı İle Spor

Obezite ameliyatı sonrası spor faaliyetlerine başlanması ile birlikte hastalar kilo verme sürecine hız kazandırmaktadır. Normal şartlar altında verilecek kilo miktarı spor ile daha artış göstermektedir. Spor faaliyetlerin doğru ve kararlı şekilde yapılması ile birlikte hastalar kilo vermenin getirmiş olduğu sorunlardan kurtulmaktadır. Deri altındaki yağ tabakasının atılması ile meydana gelen deri sarkmaları ve kırışmalar sor ile son bulmaktadır.

Obezite ameliyatı sonrası spor ile birlikte hastalar kilolarını kontrol altında tutmaktadır. Ameliyatın etki süresi içinde verilen kilolar spor ile desteklenerek, kiloların hızlı bir şekilde yeniden alınması engellenmektedir. Kilo verilirken spor yapılması ile birlikte kemiklerin yapısı korunarak, kemiklerin güçsüz bir hale gelmesi önlenmektedir. Ayrıca kas kaybının yaşanması önlenerek, kasların daha belirgin ve kuvvetli olması sağlanmaktadır. Obezite ameliyatı hastalara, kilolarından kurtulma, obezite ile birlikte ilerleyen hastalıkları ortadan kaldırma ve ayrıca etkileyici ve daha fit bir görünüm kazandırmaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat