Tüp Mide Sonrası Nasıl Diyet Yapmalıyım?

Tüp Mide Sonrası Nasıl Diyet Yapmalıyım?

Tüp Mide Sonrası Nasıl Diyet Yapmalıyım?

Tüp mide sonrası nasıl diyet yapmalıyım? Konusu, hastaların ameliyat sonrasında girecekleri ve ömür boyu devam ettirecekleri yeni beslenme düzenini nasıl uygulayacağını göstermektedir. Tüp mide ameliyatı sonunda hacmi küçülen midenin zorlanmaması gerekmektedir. Esnek yapıya sahip midenin yeniden genişlemesini önlemek ve midenin çalışmasını engellememek için ameliyat sonrasında diyet uygulaması uzmanların kontrolü altında gerçekleşmektedir.

Tüp Mide Sonrasında Beslenme Düzeni

Tüp mide sonrası nasıl diyet yapmalıyım? Sorusunda hastalar ameliyatın ardında sıvı, püre ve katı beslenme dönemlerine kademeli olarak geçmektedir. Yeni midenin vücuda uyum sağlamasının ardından hastalar son beslenme dönemi olan katı dönemi ömür boyu uygulamaktadır. Diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu katı diyet dönemi uygulaması için hastaları;

  • Günlük öğün sayısını 6 öğüne çıkarmakta ve öğün içindeki porsiyon miktarlarını azaltmaktadır.
  • Yemekleri hızlı ve çabuk yemek yerine sakin ve yavaş yemektedir.
  • Lokmaları küçük parçalar halinde almakta ve her bir lokmayı uzun süre çiğnedikten sonra yutmaktadır.
  • Günlük su içme miktarına dikkat etmeli, ancak suyu yemeklerden 30 dakika önce ya da sonra içmelidir.
  • Tüp mide sonrası nasıl diyet yapmalıyım? Konusunda içerik açısından izin verilmeyen gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Desteklenen Diyet

Tüp mide sonrası nasıl diyet yapmalıyım? İle ilgili olarak obezite hastalığından kurtulma için uygulanan tüp mide operasyonunun, gerek hızlı bir şekilde sonuç vermesi gerek ise kilo verme aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşmaması için yeni diyet düzeni desteklenmelidir. Bu kapsamda hastalar;

  • Günlük hayat içerisinde bol fiziki aktivite eklemelidir.
  • Uzmanların vermiş olduğu takviyeleri eksiksiz şekilde kullanmalıdır.
  • Haftalık ve aksatmadan bir egzersiz faaliyeti yapmalıdır.

Bu şekilde hastalar kilolarından hızla kurtulurken, kilo verme süreci içerisinde obezite ile birlikte ortaya çıkan tansiyon, diyabet, uyku apnesi ve kolesterol gibi hastalıklar kesin olarak ortadan kalkmaktadır. Tüp mide sonrası nasıl diyet yapmalıyım? Konusunda hastaların süreç sonunda eski kiloları hızlı ve kontrolsüz şekilde alınması engellenirken, yeni bir rahatsızlığın ortaya çıkmasını engellemektedir. Tüp mide beslenme ve egzersiz ile desteklendiği sürece başarıya ulaşmaktadır.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat