Tüp Mide Revizyon Ameliyatı

Tüp Mide Revizyon Ameliyatı

Tüp Mide Revizyon Ameliyatı

Tüp mide revizyon ameliyatı aşırı kilolu hastaların, istenen kiloya düşmesi için yapılmış olan ameliyatın başarısızlık ile sonuçlanmasında dolayı ya yeni bir tüp mide ameliyatı ya da farklı bir cerrahi operasyon ile değiştirilmesi işlemidir. Tüp mide ameliyatında midenin büyük bir bölümü kesilerek çıkartılmakta ve mide tüp şekline getirilmektedir. Bu nedenle eski mideye dönüş imkansız hale gelmekte olup, yerine kilo vermek için farklı cerrahi müdahaleler uygulanmaktadır.

Tüp Mide Operasyonunun Yeni İle Değiştirilmesi

Tüp mide revizyon ameliyatı, ilk operasyonun olası yan etkilerinden korunmak, kilo vermenin düzenli hale gelmesini sağlamak için uygulanmaktadır. tüp mide operasyonu revizyon edilmesi kararı doktorların değerlendirmesi sonucunda vereceği karar ile uygulanmaktadır. Hasta keyfi olarak değiştirilmesini ya da yenilenmesini talep edemez. Bu bağlamda tüp mide operasyonunda uygulanacak olan revizyon müdahaleler şunlardır;

  • Gastrik bypass: Tüp mide operasyonu üzerinde hastaya Gastrik bypass uygulanarak bağırsağı oluşturulan iki mide postuna birden bağlanması yöntemi ile hem gıda alımını azaltmak hem de emilimi düşürmek için uygulanmaktadır.
  • Mide Bandı: Tüp mide ameliyatının yetersiz gelmesi, hastanın gıda alımında düşme olmaması ve besinlerin vücutta uzun süre kalıp yağa dönüşmesini engellemek adına tüp halindeki midenin belirlenen bölümüne bant yerleştirilmesi şeklinde uygulanır.
  • Tüp Mide: Tüp mide revizyon ameliyatı kapsamında önceden uygulanmış ancak başarısızlık ile sonuçlanmış tüp mide ameliyatında, tüm sürecin en başa alınarak yenilenmesidir.

Revizyon operasyonlar sayesinde hastada iştah azalması olacak ve hızlı bir şekilde kilo vermeye başlayacaktır.

Tüp Mide Revizyon Operasyonu Ne Zaman Uygulanır?

Tüp mide revizyon ameliyatı kararını veren doktorlar, bu karardan önce hastaları sürekli olarak takip etmektedir. Ameliyatın hemen ardında hastanede müşahede altında tutarak gözlem gerçekleştirir. Ayrıca taburcu olan hastaların belli aralıklar ile kontrolleri yapılarak durum hakkında karar verilmek ve ikinci bir operasyon uygulanmaktadır.

Tüp mide revizyon ameliyatı eski ameliyatın iptal edilmesi ve yeni işlemin dikkatli şekilde uygulanması süreci dahilinde ilk operasyona göre biraz daha uzun sürmektedir. Operasyonun ardında yeniden hasta uzman doktor ve diyetisyenlerin takibi ve kontrolü altına alınmaktadır.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat