Bariatrik Cerrahi Sonrası Kilo Alır Mıyım?

Bariatrik Cerrahi Sonrası Kilo Alır Mıyım?

Bariatrik Cerrahi Sonrası Kilo Alır Mıyım?

Bariatrik cerrahi sonrası kilo alır mıyım? Sorusu obeziteden kurtulmak isteyen hastaların ameliyatsız ya da ameliyatlı müdahaleler sonucunda zayıflamaya başladıktan sonra eski kiloya yeniden dönme gibi bir durumun varlığını araştırmaktır. Bariatrik cerrahi operasyonlar ile genel olarak mide hacmi küçültülmekte ve besin tüketimi azaltılarak hızlı şekilde kilo verilmektedir. Ancak hastaların operasyon sonrasında dikkatsiz ve sorumsuz davranışları verilen kiloların fazlası ile geri alınmasına neden olmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Operasyonun Sonunda Neden Kilo Alınır?

Bariatrik cerrahi sonrası kilo alır mıyım? Konusu gereğince eski kiloların alınma sebepleri ortaya çıkmaktadır. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrasında hastalar kilo vermeye başlamaktadır. Ancak operasyondaki başarının desteklenmesi için normal hayata dönüşlerden sonra doktorların önerileri bulunmaktadır. Bu önerilere uymayan hastalarda kilo alma sorunu yaşanmaktadır. Bu nedenler şöyle sıralanabilir;

  • Hastanın operasyon sonrasında eski beslenme alışkanlıklarına devam etmesi, diyet uzmanlarının hazırladığı programa uygun davranmaması,
  • Düzenli şekilde operasyon sonrasında egzersiz faaliyetlerinin yapılması,
  • Eski durağan yaşantının devam etmesi,
  • Beslenme kuralı olarak sıvı tüketilmesine dikkat edilmemesi ve gün içinde yeteri miktarda su tüketilmemesi Bariatrik cerrahi sonrası kilo alır mıyım? Kapsamında hastaların eski kilolara hızlı bir şekilde yakalanmasına neden olmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Operasyon Sonrasında Kilonun Muhafaza Edilmesi

Bariatrik cerrahi sonrası kilo alır mıyım? Kapsamında hastalar başarılı operasyonu her zaman desteklemelidirler. Hastaların beslenme ve spor alışkanlıkları doğrultusunda kilo vermeleri bilinçli bir hale gelmektedir. Ayrıca kilolar sağlıklı şekilde verildiğinden dolayı herhangi bir şekilde sağlığı yan etkisi olmamaktadır. Yağ tabakasını deriyi genişletmesinin ardında zayıflama yaşanırken deri elastik yapını kaybetmiştir. Bu nedenle oluşabilecek sarmaların önüne geçilmesi açısında doktor önerileri eksiksiz şekilde uygulanmalıdır.

Bariatrik cerrahi sonrası kilo alır mıyım? Cevabı neticesinde hastalar eski kilolarına dönerken çeşitli hastalıklarına beraberinde getirir. Bu durumdan kurtulmak için yapılan etkinlikler aşırı kilolardan kurtulmanın yanı sıra kiloya bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklara da kesin çözümler sunmakta, tedavi olarak uygulanmaktadır. Operasyon sonrasında uygulanacak birkaç kural hastaların sağlıklı bir şekilde yaşamalarının önünü açacak, fiziksel ve psikolojik olarak rahatlatacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat