Revizyonel Bariatrik Cerrahi

Revizyonel Bariatrik Cerrahi

Revizyonel Bariatrik Cerrahi

Revizyonel bariatrik cerrahi, Obezite ile mücadele etmek, obezitenin yan etkilerini ortadan kaldırmak amacı ile yapılmış olan cerrahi operasyonların yetersiz ya da etkisiz kalması neticesinde, başka bir Obezite cerrahi operasyonu ile değiştirilmesi veya yeniden aynı işlemin yapılmasıdır. Revizyonel cerrahinde ana amaç mide hacmini işleme sokarak hastanın iştahının kapanmasını sağlayarak kısa süre içinde fazla kiloların atılmasını sağlamaktır.

Revizyonel Bariatrik Cerrahi Uygulamaları

Revizyonel bariatrik cerrahi ile birlikte kilo verme işlemi kaldığı yerden devam etmektedir. Hangi operasyonun hangisi ile yenileceğine karar vermek doktorların gerekli değerlendirmeleri sonucunda belli olmaktadır. Başarısızlık ile sonuçlanmış operasyon sonrasında gerekli test ve tahlillerin sonrasında hastalara;

  • Mide kelepçesi operasyonu değiştirilerek Gastrik bypass ameliyatı yapılır.
  • Tüp mide ameliyatı revize edilmesi ile Gastrik bypass operasyonu gerçekleştirilir.
  • Tüp mide ameliyatına mide kelepçesi ilave edilerek revize edilir.
  • Tüp mide ameliyatının aynı ameliyat ile yenilenir.
  • Mide kelepçesi operasyonunu revize ederek tüp mideye çevrilir.
  • Gastrik bypass ameliyatının üzerine mide kelepçesi takılarak revize edilir.
  • Gastrik bypass operasyonuna ilave olarak bağırsak bağlantısı uzatılır.

Revizyonel bariatrik cerrahi bu cerrahi müdahaleler neticesinde tamamlanmakta olup, ilk cerrahi operasyonun kaldığı yerden kilo verme devam etmektedir. Revizyonel cerrahi sonrasında hastalar her türlü yan etkiye karşı müşahede altında kaldıktan sonra kilo vermeye başlamaktadır.

Revizyonel Bariatrik Cerrahi Operasyonun Başarısı

Revizyonel bariatrik cerrahi diğer operasyonlar gibi başarılı olması için bazı şartları bulunmaktadır. Her yapılan operasyonun başarılı olmadığı gibi revizyonel cerrahi işlemlerde başarıya ulaşması için;

  • Son teknoloji ile donatılmış hastanelerde,
  • Alanında uzman doktorların müdahalesinde,
  • Diyet uzmanlarının takip ve kontrolünde başarıya ulaşmaktadır.

Rastgele yapılacak revizyon ameliyatı ilk cerrahi işlemde olduğu gibi başarısızlık ile sonuçlanacaktır. Başarısız olan her sonuç hastalarda hem fiziksel hem de psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle hastalar Revizyonel bariatrik cerrahi operasyonu için dikkatli davranmalı, çok seçici olmalıdır. Doğru yapılan seçim sonrasında hastalar kısa süre içinde normal hayatına dönerek, kontrollü ve sağlıklı şekilde kilo vermeye başlamaktadır. Mümkün olan en kısa süre içinde beklenen kilo seviyesine ulaşmaktadırlar.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat