Tüp Mide Operasyonu Kimler Olamaz?

Karaciğer ve safra kesesi sorunları olan kişiler tüp mide ameliyatı için uygun değildir. Ameliyat, tedavisi zor bir enfeksiyona yol açabileceğinden, aktif enfeksiyonu olan hastalar da uygun değildir. Birini tüp mide ameliyatı geçirmekten diskalifiye eden diğer tıbbi durumlar arasında, multipl skleroz veya lupusu olan hastalar, geçmişte birden fazla karın ameliyatı geçirmiş kişiler, bağışıklık sistemi zayıf olanlar ve hamile olan veya hamile kalmayı planlayan kadınlar bulunur.

Ameliyattan etkilenebilecek tıbbi ilaçlar (statinler gibi), mide ameliyatı öyküsü olanlar (birden fazla), veya işlem sırasında kullanılan ilaçlara veya anesteziye alerjisi olan kişiler (genel anestezi gibi) için tüp mide ameliyat olmak uygun değildir.

Tüp mide ameliyatı da dahil olmak üzere herhangi bir büyük ameliyat geçirmeden önce doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun, böylece tüm uygunluk sorularınızın yanıtlanabilmesi ve bunun sizin için doğru olup olmadığı konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatının Alternatifleri Nelerdir?

Birinin tüp mide ameliyatı için aday olmamasının birkaç farklı nedeni vardır. Örneğin, bir kişinin diyet ve egzersize yanıt vermeyen şiddetli obezitesi varsa, ameliyat olamayabilir. Ek olarak, birinin kalp hastalığı veya kanser gibi ameliyat olmasını engelleyen önemli sağlık sorunları varsa, ameliyatı da yapamayabilir.

Bununla birlikte, birisi tüp mide ameliyatı için aday olmasa bile, bunun hala birçok faydası vardır. Her şeyden önce, prosedür nispeten basittir ve genel anestezi altında bir saat içinde tamamlanabilir. Bu, herhangi bir büyük komplikasyon olmadan hızlı ve kolay kilo vermek isteyenler için ideal bir seçenek haline getirir.

Bazı Tüp Mide Ameliyatı Alternatifleri

Tüp mide ameliyatına da birçok alternatif mevcuttur. Örneğin bazı kişiler tüp mide ameliyatı yerine bel küçültme ameliyatını tercih etmektedir. Bu ameliyat türü, dikiş veya zımba olmadan iyileşen küçük kesiler kullanarak midenin bir kısmını ortadan kaldırır. Başka bir alternatif, yukarıda bahsedilen her iki prosedürün unsurlarını, vücut kompozisyonunuzda her iki tekniğin de kendi başlarına başarabileceğinden çok daha büyük değişikliklerle sonuçlanan tek bir prosedürde birleştiren gastrik bypass ameliyatıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat