Tüp Mide Beslenme

Tüp Mide Beslenme

Tüp Mide Beslenme

Tüp mide beslenme düzeni kiloların kontrollü ve sağlıklı şekilde verilmesi için büyük önem taşımaktadır. Yapılan tüp mide operasyonunda midenin büyük kısmı kesilerek çıkarılmakta, mide daha küçük bit boyuta gelmektedir. Bu nedenle obezite hastaları, operasyon öncesinde olan beslenme alışkanlıklarını tam olarak terk ederek yerine diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu uygun diyet programlarına uygun beslenme alışkanlığına geçmektedir.

Tüp Mide Sonrasında Kontrollü Beslenme

Tüp mide beslenme hastaların hem mideyi zorlamaması hem de farklı sorunları ortaya çıkarmaması için önemlidir. Mide yapısı gereği esnek olduğundan dolayı eğer dikkat edilmez ise operasyon sonrasında yeniden genişleyecektir. Midenin eski boyutlarına doğru genişlemesi operasyonu başarısız kıldığı gibi birçok soruna neden olacaktır. Bu sebeple ameliyat sonrasında;

  • Yemek lokmaları küçük parçalar halinde alınacak, mideyi yormamak adına uzun süre çiğnendikten sonra yutulacaktır.
  • Midenin genişlemesine yol açacak olan gazlı ve asitli içeceklerden uzak durulacaktır.
  • Öğün sayısı gün içinde 6 kez olacak, öğün porsiyonları azaltılacak ve öğün sürelerine dikkat edilecektir.
  • Midenin çalışmasını kolaylaştıracak olan lif bakımında zengin besinler tüketilecektir.
  • Tüp mide beslenme konusunda içerisinde katkı ve koruyucu madde bulunan gıdalardan uzak durulacaktır.
  • Operasyon sonrası sorunları engellemek adına yüksek protein içeren ürünler kullanılacaktır.

Hastalar dikkatli davranarak ameliyat sonrasında başlayan hızlı kilo verme süreci içerisinde yeni rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Tüp Mide İle Başarı

Tüp mide beslenme sürecine girilmesi ile birlikte hastalar kolay ve hızlı şekilde kilo vermektedir. Kontrollü verilen kilolar sonrasında hastalar istedikleri fiziki görünüme hızlı şekilde kavuşmaktadır. Ayrıca hastalar kontrollü süreç ile ameliyatın etki süresi bitse dahi eski kiloların hızlı bir şekilde alınmasını engelleyecek ve kilonun muhafazasını sağlayacaktır.

Tüp mide beslenme konusunda hastalar diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu diyet listelerine eksiksiz şekilde uyum sağlayarak başarıya ulaşmaktadır. Diyet programını yeni beslenme alışkanlığı haline getirerek hastalar obezitenin neden olduğu çeşitli hastalıklardan kısa süre içinde kurtulmaktadır. Tüp mide ameliyatı ile beslenme arasındaki önemli bağa sadık kalan hastalar böylece yeni ve etkileyici bir fiziki görünüme ve aynı zamanda sağlıklı bir yaşama kavuşmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat