Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanım

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanım

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanım

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanım obeziteden kurtulmanın yanı sıra bilinçli şekilde kilo verilmesi için gereklidir. Midenin büyük bir bölümünün kesilerek çıkarılması esasına dayalı olan tüp mide ameliyatı kısa süre içerisinde etkisini göstererek kilo verilmesini sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde verilen kiloların vücuda farklı zararlar vermesini önlemek adına beslenme öğünleri arasında protein açısından zengin olan gıdalar ya da protein takviyeleri alınmalıdır.

Yüksek Proteinli Ürün Kullanımında Sınırlar

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanım konusunda ameliyatın doğru şekilde sonuçlanması için protein miktarının içerikler ile dengelenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda ameliyat sonrası gerek proteinli gıdalar ile beslenmede gerek ise protein takviyelerin şu sınırlamalar dikkate alınmalıdır;

  • En az 14 gram en fazla olarak 25 gram içeriğe sahip olmalıdır.
  • Barındırdığı kalori miktarı en az 150 en fazla ise 250 değerleri arasında yer almalıdır.
  • İçerisindeki şeker ve yağ miktarı kesinlikle 5 gramdan az olmalıdır.
  • Takviyelerin içinde yabancı, katkı ve koruyucu madde ile bileşen bulunmamalı ya da çok az seviyede olmalıdır.
  • Ana kaynak olarak soya, yumurta vb. gıdalar seçilmelidir.

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanım konusunda dikkatli davranılması ameliyatın başarılı şekilde ilerlemesine ve beklenen sonucu vermesine katkı sağlamaktadır.

Yüksek Proteinli Ürünlerin Önemi

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanım konusunda ameliyatın ana amacı olarak yağların yakılması ön görülür. Protein destekli bir beslenme ile vücutta ilk olarak yağ tabakası yakılmaya başlar. Protein ile kas ve kemi yapıları korunarak bu süreçte erimelerinin önüne geçilmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanım ayrıca kilo verme süreci içerisinde farklı hastalıkların ortaya çıkmasını engellediği gibi obezite ile bağlantılı olarak ilerleyen hastalıklarında kesin olarak çözümünü sağlamaktadır. Vücutta deri gerilmesini sağlayarak bazı bölgelerde ki sarkmaları engellemektedir. Tüp mide ameliyatından sonra istenen sonuç için protein ağırlıklı beslenmenin yanı sıra gerek yaşam tarzı gerek ise egzersiz faaliyetleri de aksatılmadan, doktor kontrolü altında yapılmalıdır.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat