Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Protein Destekleri

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Protein Destekleri

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Protein Destekleri

Tüp mide ameliyatı sonrası protein destekleri Tüp mide ameliyatı sonrası hastanın mide ve bağırsak yapısının değişmesi nedeniyle besinlerin emiliminde değişkenlik görülmektedir. Tüp mide ameliyatı sonrası kişinin alabileceği besin çeşitleri ve miktarlarında azalma olacağından dolayı vücudun artan ihtiyaçları beslenme ile karşılanamaz duruma gelmektedir. Ameliyat sonrası hastaya mutlaka takviye edici gıdalar kullanması önerilmektedir. Bu önerilerin diyetisyen kontrolünde olması önemlidir. Tüp mide ameliyatı sonrası tavsiye edilen takviyelerin mide suyunun yapı değişikliğinden ötürü ilk etapta sıvı olması gerekmektedir. Ameliyat sonrası kişinin vitamin ve protein desteklerine hemen başlaması gerekecektir. Çünkü protein desteği ile vücudumuzun kas, kemik, organ ve cilt dokularının işleyişinin sorunsuz ilerlemesi amaçlanmaktadır. Tüp mide ameliyatı sonrası hastanın sağlıklı bir biçimde yaşamına devam edebilmesi adına günlük altmış ile yetmiş gram protein tüketmesi önerilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Protein Neden Gereklidir

Tüp mide ameliyatı sonrası protein destekleri Protein, tüp mide ameliyatı sonrası yaraların iyileşmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Tüp mide ameliyatı sonrası yarası hızlı iyileşen hasta daha az enerji kaybeder. Bu sebeple ameliyat sonrası protein alımının her öğünde olmasına özen gösterilmelidir. Tüp mide ameliyatı sonrası katı gıdaya geçiş süreci sağlanır sağlanmaz kişi günlük olarak ortalama en az altmış gram en fazla doksan gram arası protein alımına dikkat etmelidir. Bu ihtiyaçları hasta et, süt, yumurta, baklagiller ve protein takviyesi ile karşılayabilmektedir. Ancak et gruplarında yağının fazlası alınmış, süt ve süt gruplarında ise yarım yağlı ya da yağsız olarak tüketilmesi ameliyat sonrası önerilmektedir. Tüp mide ameliyatı sonrası kişinin yeni sindirim sistemine alışıncaya kadar uzunca bir dönem bu destekleri sağlayan diyetisyeninin belirlediği beslenme düzeninde ilerlemesi gerekecektir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yeterli Protein Alımının Önemi

Tüp mide ameliyatı sonrası protein destekleri Çağımızda insanların beslenme alışkanlıklarının kötü ve düzensiz olması ile hareketsiz geçen bir yaşama sahip olmaları, şişmanlık gibi birçok rahatsızlığın artmasına neden olduğu bilinmektedir. Kilo verme sürecinde kendi başında başarıya ulaşamayan kişiler tüp mide ameliyatına başvurmaktadır. Tüp mide ameliyatının sonrasında hastaların yeni beslenme düzenleri oluşturulurken yeterli düzeyde protein alımının önemi anlatılmaktadır. Tüp mide ameliyatının uygulanmasından sonra hastaların beslenme süreci son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında kişilerin beslenmelerinin çoğunluğunu protein kaynakları oluşturmak zorundadır. Yeterli protein alımı hastanın dokularının onarım sürecine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle yeterli düzeyde protein alımı olmalıdır. Yüksek proteinli ürünlerimizi incelemek ve almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat