Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Örnek Menüler

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Örnek Menüler

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Örnek Menüler

Tüp mide ameliyatı sonrası örnek menüler? Tüp mide ameliyatı sonrası yeme düzeninizin bambaşka bir hal alması gerekecektir. Bu düzene alışmak biraz zorlayıcı olsa da yolun sonundaki ödülün büyüklüğü kişiyi cezbeden önemli bir unsurdur. Tüp mide ameliyatı sonrası uygulanacak yeni yeme düzeniniz sizin iyileşme sürecinizi kolaylaştırmak ve yaşanabilecek yan etkilerin önüne geçilmesi adına son derece önemlidir. Ameliyat sonrası devam ettireceğiniz yeni yeme düzeni ile hem sağlıklı beslenmeyi öğrenecek hem de kilo kaybı yaşayıp sağlıklı bir yaşama kavuşacaksınız. Tüp mide ameliyatı sonrası ilk haftalar sıvı beslemesi için uygundur.  Şekersiz olmak şartıyla hastaya komposto, ıhlamur, su ve bitki çaylarının tüketimi doktor tarafından önerilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Neler Yenebilir

Tüp mide ameliyatı sonrası örnek menüler? Tüp mide ameliyatı sonrası hasta ilk iki haftayı sıvı alımı ile tamamlaması gerekecektir. Tanesi olmayan ve pürüzsüz katı gıdaya geçiş sürecin bir diğer aşamasıdır. Tüp mide ameliyatı sonrası öğünde tercih edilebilecek çorbanın kıvamı yoğun olmamalı, protein değeri yüksek ve tanesi olmayacak biçimde hazırlanmalıdır. Çorbaların içerisine eklenebilecek et, tavuk ya da balığın ezilebilecek duruma gelene kadar iyice haşlanması pürüzsüz hal alması gerekmektedir. Tüp mide ameliyatı sonrası pirinç, un, şehriye gibi karbonhidrat değeri yüksek olan gıdalar ile bezelye, patates ve havuç gibi şeker oranı yüksek sebzelerden, kuru fasulye, mercimek ve nohut tarzı baklagillerden uzak durulmalıdır. Protein değeri yüksek ürünleri ameliyat sonrası dönemde mutlaka tüketmek gerekmektedir. Sizlere yüksek protein oranına sahip çilek, limon, kahve, muz ve et suyu aromalı toz karışımlarımızı sunmaktayız.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yenmemesi Gerekenler

Tüp mide ameliyatı sonrası örnek menüler? Tüp mide ameliyatı olmuş hastaların karbonhidrat oranı yüksek yiyecekleri yemesi tavsiye edilmeyecek bir durumdur. Makarna ve pilav tarzı kişide şişlik hissi uyandırıp ameliyat sonrası rahatsız edecek gıdalardan uzak durulmalıdır. Sıvı dönemini tamamlayan hasta püre dönemine geçiş yaptığında mideye aşırı yüklenmeden küçük yudumlarla su tüketimi yapabilmektedir. Bir diğer uzak durulması gerekenlerde kremalı ağır içecekler olmalıdır. Tüp mide ameliyatı olan kişiler in şeker oranı yüksek gazlı ve asitli içecekleri tüketmeleri sakıncalıdır. Alkol kullanımı kesinlikle yasaktır. Ameliyat sonrası hasta baharat ve acıdan tüketiminden uzak durmalıdır. Tüp mide ameliyatı sonrasında kişinin bir süre gaz problemi ile karşı karşıya kalmaması adına sakız çiğnenmesi ve içeceklerde pipet kullanımı doktorlar tarafından önerilmemektedir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat