Tüp Mide Ameliyatı Sonrası 30 Günlük Yemek Listesi 

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası 30 Günlük Yemek Listesi

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası 30 Günlük Yemek Listesi   

Tüp mide ameliyatı sonrası 30 günlük yemek listesi ameliyatın başarılı şekilde ilerlemesi ve riskli durumların ortaya çıkmasının engellenmesi için büyük önem taşımaktadır. Midenin büyük bölümünün kesilerek çıkarılmasının ardından kalan bölümün tüp haline getirilerek zımbalanma işlemi sonrasında operasyon sonlanmaktadır. Bu nedenle hastalar 3 ile 4 gün arası müşahede altında tutularak kaçak ve kanama riski gözlemlenmektedir. Bu süreç içerisinde hastaların beslenmeleri kontrollü şekilde ilerlemekte, mideyi zorlayıcı gıdalardan uzak durulmaktadır.

Tüp Mide Sonrasındaki 30 Gün

Tüp mide ameliyatı sonrası 30 günlük yemek listesi kapsamında hastalar operasyonun bitmesi ile birlikte sıvı beslenme dönemine ve ardından püre diyet dönemine girmektedir. Bu dönemler hastaların 30 günlük yemek listesine denk gelmektedir. Bu bağlamda hastalar ilk 30 günlük yemek programlarında;

  • İlk bir hafta boyunca berrak sıvı beslenme dönemine girmektedir. Et suyu, tanesiz komposto, ayran, su ve açık çay gibi gıdalar tüketmektedir.
  • İkinci hafta içerisinde hastalar sıvı beslenme dönemine devam etmekte ancak tüketilen yiyecekler biraz daha koyu hale gelmektedir. Biraz koyu kıvamda olan çorbalar, meyve suları gibi sıvılar ile beslenmektedir.
  • Tüp mide ameliyatı sonrası 30 günlük yemek listesi bağlamında 15 gün sonunda hastalar püre beslenme dönemine geçer ve bu dönem 30 güne kadar devam etmektedir. bu dönemde hastalar yumuşak yumurta, peynir gibi yiyecekler, çatal veya kaşıkla ezilmiş gıdalar ile püre haline getirilmiş besinler tüketmektedir.

Böylece hastalar Tüp mide ameliyatı sonrası 30 günlük yemek listesi programına uyarak kilo vermenin başlangıcında oluşabilecek sorunları engellemektedir.

30 Gün Sonrasında Tüp Mide

İlk 30 günü sorunsuz şekilde atlatan hastalar kademeli olarak katı beslenme dönemine girmektedir. Hastalar katı beslenmede diyet uzmanları tarafından, hastaların durumları gözetilerek hazırlanmış olan yemek listelerine eksiksiz şekilde uyum sağlamaktadır. bu beslenme düzeni ömür boyu devam edecektir. Tüp mide ameliyatı sonrası 30 günlük yemek listesi ve sonrasında devam eden süreçte dikkatli davranılması ile hastaların hem fazla kiloları hem de obezite ile bağdaşık olan hastalıklar kesin olarak ortadan kalkmaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat