Tüp Mide Ameliyatı Koşulları Nelerdir?

Tüp Mide Ameliyatı Koşulları Nelerdir?

Tüp Mide Ameliyatı Koşulları Nelerdir?

Tüp mide ameliyatı koşulları nelerdir? Sorusu kimlere tüp mide ameliyatının yapılacağını göstermektedir. Tüp mide ameliyatı kilolu olan her bireyin keyfi olarak yaptıracağı bir ameliyat değildir. Kilolu olan kişilerin tüp mide operasyonuna girmeleri için bazı şartları sağlamış olması, uzmanlar tarafından kontrol edilmesi ve ameliyata uygundur kararının verilmesi gerekmektedir.

Tüp Mide Olmanın Şartları

Tüp mide ameliyatı koşulları nelerdir? Konusunda dünya üzerinde genelleşmiş şartlar bulunmaktadır. Bu sorunları yaşayan kişilerin tüp mide ameliyatı ile kilo vermesini sağlamaya öncelik verilmektedir. bu bağlamda tüp mide olacakla;

  • 18 ile 65 yaş aralığında olması gerekmektedir. (Fazla kiloların vücudu aşırı olumsuz etkilemesi neticesinde 18 yaş altı kişilerde uzman onayı ile ameliyat kararı verilebilir. 65 yaş üstü kişilerde ise sağlık kurulundan “ameliyat olmasında sakınca yoktur” belgesi aranır)
  • Vücut kitle indeks değerinin 40 ve üzerinde olması gerekmektedir.
  • Vücut kitle indeks değer 35 ile 40 arasında olup, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, uyku apnesi ve tip 2 diyabet rahatsızlığının bulunması gerekmektedir.

Tüp mide ameliyatı koşulları nelerdir? Konusunda hastaların gerek diyet uygulaması gerek ise zayıflama ilacı kullanmasında herhangi bir sonuç almamış olması gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Süresi

Tüp mide ameliyatı koşulları nelerdir? Konusunda ameliyat olmasına karar verilen hastalar, ameliyata hazırlık dönemine girmekte ve son 12 saat kalınca hastaneye yatışlarını yaptırmaktadır. Tüp mide ameliyatı başlamasından sonuna kadar herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması durumunda yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir. Hasta ameliyatın ardında 3 saat gibi bir süre içerisinde kendisine gelmektedir.

Tüp mide ameliyatı koşulları nelerdir? Operasyonun bitmesi sonunda tüp midenin etki süresi ise yaklaşık olarak 2 yıldır. Bu süre boyunca hastalar kilo vermeye devam etmektedir. Hastaların bu süre içinde hızlı ve kontrollü şekilde kilo vermesi için ameliyatın egzersiz faaliyetleri ve diyet uzmanları tarafından hazırlanan diyet listesi ile desteklenmesi gerekmektedir. Tüm sürecin sonunda hastalar gerek sağlıklı yaşam olarak gerek ise fiziki görünüm olarak beklentilerini karşılamakta, kilolarını kontrol ederek uzun süre sağlıklı ve fit olarak yaşamlarına devam etmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat