Kimler Tüp Mide Yaptırır?

Kimler Tüp Mide Yaptırır?

Kimler Tüp Mide Yaptırır?

Kimler tüp mide yaptırır? Sorusu ile ilgili olarak, tüp mide ameliyatı Dünya Sağlık Örgütünün belirlemiş olduğu şartları karşılayan ve uzman doktorların değerlendirmesi sonucunda ameliyatın gerekli görülen obezite hastalarına yapılmaktadır. Tüp mide ameliyatı laparoskopik yöntem olmasına rağmen ağır bir operasyon sürecini getirdiğinden dolayı keyfi olarak yapılacak bir ameliyat değildir.

Tüp Mide Yaptıracaklar Ve Yaptıramayacaklar

Kimler tüp mide yaptırır? Konusunda son karar uzmanların gerekli tetkikleri incelemesinden sonra ortaya çıkmaktadır. Bu kapsamda tüp mide operasyonuna alınabilecek hastalar;

  • Vücut kitle indeks değer 40 ve üzeri olanlar,
  • Vücut kitle indeks değer 35 ile 40 arasında olup; ancak yüksek tansiyon, tip 2 diyabet, uyku apnesi ve yüksek kolesterol gibi rahatsızlıkları bulunanlar,
  • Ekstra şart oluşmaması durumunda 18 ile 65 yaş aralığında olanlardır.

Tetkiklerin sonucuna bakılarak uzmanlar tarafından Kimler tüp mide yaptırır? Konusunda tüp mide ameliyatına uygun olmayan hastalar ise şunlardır;

  • Alkol bağımlılığı bulunan ve bırakmakta zorlanan hastalar,
  • Anestezi uzmanları kontrolü sonucunda uygulanmasında problem görülen, sağlık koşulları el vermeyen hastalar,
  • Ruhsal ve psikolojik olarak sorunları bulunan hastalar,
  • Vücut kitle indeks değer belirlenen aralıkta olamayan ve kiloya bağlı bir hastalığı bulunmayan hastalar tüp mide ameliyatına uygun değildir.

Tedavi ile çözüme kavuşacak sorunlar olması halinde uzmanlar ilk olarak sorunu ortadan kaldırdıktan sonra ameliyat kararı verebilir.

Tüp Mide Öncesi Ve Sonrası

Kimler tüp mide yaptırır? Konusunda ameliyat kararı verilen hastalar, operasyona hazırlık sürecine girmektedir. Bu süreç içerisinde uzmanların kontrolü altında kullanmış oldukları ilaçları bırakırken, aynı zamanda uzman önerisinin bulunduğu takviyeleri kullanmaktadırlar. Son aşamada yeme ve içmesi kesilen hastalar hazırlık sürecini tamamlayarak ameliyata alınmaktadır.

Kimler tüp mide yaptırır? İle ilgili olarak ameliyatın bitmesinin ardından hasta kendine gelmesi için müşahede altında bulunmaktadır. Hastalar midenin sorun yaşatmaması için hastanede uzmanlarında kontrolü altında kaçak ve kanama riskine karşı tutulmaktadır. Riskin ortadan kalkması ile taburcu olan hastalar uzmanların belirleyeceği periyodik aralıklar ile gerekli tetkikleri vererek kontrollerini gerçekleştirmekte, ameliyatın etki süresini en iyi şekilde değerlendirmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat