PKU Hastaları İçin Özel Diyet

PKU Hastaları İçin Özel Diyet

PKU Hastaları İçin Özel Diyet

Birçok amaç için kullanılan düşük proteinli ürünler, PKU hastalığının önlenmesi ve tedavi edilmesi için de kullanılmaktadır. PKU hastalığı kanda bulunan fenilalanin adlı bir maddenin seviyesini yukarı çeken kalıtsal bir hastalıktır. Sunmuş olduğumuz ürünleri hem hastalığın önlenmesinde hem de tedavisinde gönül rahatlığı içinde sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Diyetin Uygulanması

Hastalığın kontrol altında tutulması ve tamamen ortadan kaldırılması için düşük proteinli ürünler doktor tavsiyesi altında kullanılmalıdır. Diyet için öneli noktalar ise;

  • Kandaki fenilalanin seviyesi kontrol altına alınması için belirlenmelidir.
  • Kırmızı ve beyaz et tüketimi kaldırılmalıdır.
  • Yumurta ile süt ve süt ürünlerinin tüketiminden kaçınılmalıdır.
  • Kuru yemiş ve kuru bakliyat tüketilmemelidir.
  • Ekmek, pirinç, kahvaltılık gıdalar bu diyet kapsamında düşük miktarda tüketilmelidir.
  • Özel tasarlanmış içindeki protein miktarı azaltılmış düşük proteinli ürünler tercih edilmelidir.
  • Vücuda özel hazırlanmış amino asit takviyeleri yapılır.
  • Aspartam içeren, gazlı içecekler, içecek tatlandırıcıları, sakız gibi ürünlerden uzak durulmalıdır.

Doktor kontrolünde yapılacak diyet sonrasında hastalığın kontrol altına alınması sağlanır. Diyet için sunmuş olduğumuz ürünlerimizin hepsi, ulusal ve uluslar arası tüm kalite standartlarına uygun ve Sağlık Bakanlığından gerekli izin ve onaylar alınarak üretilmektedir. tedavi süreci içinde ürünlerimizi gönül rahatlığı içinde hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Diyetin Önemi

Sağlıklı bir birey olmak adına yapılacak diyetin en önemli noktası doktor kontrolü altında olmaktır. Kullanılacak olan tün düşük proteinli ürünler, doktor tavsiyesi ve kontrolü altında tüketilmelidir. Herhangi bir sorun ya da yan etki ile karşılaşılması durumunda hemen doktora bilgi verilmeli, doktorun görüşü doğrultusunda hareket edilmeli ve kullanılacak miktar belirlenmelidir.

Ürünleri almak ve kullanmak için bir çok soru altında kriter belirleyerek araştırma yapmak gerekmektedir. İlk dikkat edilmesi gereken düşük proteinli ürünler konusunda güvenilir olmasıdır. Bu kapsamda tüm sorularınıza eksiksiz ve net cevaplar vererek huzur içinde kullanacağınız ürünleri sizlere sunmaktayız. Dilediğiniz zaman bizi ziyaret edebilir, alışveriş yapmış olan müşterilerimiz tarafından hakkımızda ve ürünlerimiz ile ilgili olarak yapmış oldukları yorumlara göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat