Obezite Cerrahisi Sonrasında Verilen Kilolar Kalıcı mıdır?

Obezite cerrahisinde ameliyat olan bir insanın vermiş olduğu kiloların kalıcı olma durumu bireyin ameliyattan sonraki kurallara uymasına bağlıdır. Eğer kişi bu kurallara uyup sürdürebilirse elbette kalıcı kilo kaybına kavuşmuş olacaktır. Ameliyat olan kişi diyetisyen tarafından kendisine verilen beslenme şekillerini uygulaması gerekiyor. Eğer ki gerekli beslenme şekline uyum sağlarsa kilo vermek daha olanaklı hale gelir. Kişi ameliyatta meydana gelen başarının devamını getirmelidir. Sadece ameliyat olup verilen beslenme şekline uyulmaz ise olumsuz sonuçlar meydana gelebilir. Böyle bir risk almamak en doğru tercih olacaktır.

Hasta ameliyat olduktan sonra ilk 2 hafta içerisinde katı olan gıdaları tüketmemesi gerekiyor. Katı gıdalar mide hassasiyetini olumsuz bir yönde etkileyebilir. Kişi, açlık duygusu hissetmeden gün içinde azar azar besinlerini vücuduna takviye etmelidir. Obezite cerrahisi sonrasında verilen kilolar kalıcı mıdır? Şeklindeki sorulara bu şekilde cevap bulunur.

Obezite Cerrahisi Sonrası Neler Yapılır?

Obezite cerrahisi sonrasında verilen kilolar kalıcı mıdır? Soruları ameliyat ile cevap bulur. Cerrahi operasyon sonrasında diyetisyen tarafından verilen beslenme düzenine uyum sağlamak gerekiyor. Hastanın kilo vermesi amaçlandığı için verilen beslenme düzenine uyum sağlanılması gerekiyor. Hasta her ay düzenli olarak kilo vermeye başlar. Ameliyat olduktan sonra hastanın beslenme şekli, mevcut genetik yapısı zayıflamak için etkilidir. Mide küçültme ameliyatı sonrası midenin yaklaşık yüzde seksen oranında küçülme meydana gelir. Mide eskisine oranla küçüldüğü için az yemek yiyerek doygunluk hissi oluşur. Ameliyat sonrasında bol miktarda protein içerikli besinlerin tüketilmesi önem arz ediyor. Peynir, yoğurt, köfte ve balık gibi besin ürünleri tüketilebilir.

Obezite Cerrahisi ve Zayıflamak

Obezite cerrahisi sonrasında zayıflamak kişinin kendisini daha sağlıklı hissetmesine yardımcı oluyor. Sağlıksız olan yağ ve karbonhidrat kaynakları ve basit şeker tüketilmemelidir. Onun yerine sağlıklı olarak nitelendirilen yağ, karbonhidrat ve doğal şeker kaynakları tercih edilmelidir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için diyetisyene danışmakta fayda vardır. Diyetisyen kontrolü altında alınması gereken besin öğeleri ve miktarı saptanır ve buna uygun beslenme şekli planlanmaktadır. Bu sayede istenilen kiloya çok daha rahat bir düzende ulaşmak mümkün hale gelir.

Ameliyat olduktan hemen sonra katı yiyeceklerin alınmaması gerekiyor. Bunun yerine bol miktarda sıvı gıdaların tüketilmesi gerekiyor. Katı gıdalar, midede bulunan dikişlerin açılmasına neden olabilir. Çünkü katı gıdalar mide üzerinde baskı yapar. Bu durumda midenin zarar görmemesi için beslenme şekline dikkat edilmesi gerekiyor. Kilo alan ve kilo vermekte zorlanan insan obezite cerrahisinden destek alabilir.

Obezite cerrahisi sonrasında verilen kilolar kalıcı mıdır? Şeklinde sorular ameliyat olacak kişilerin aklına takılabilir. Fakat ameliyat ile kilolar azalır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat