Obezite Cerrahisi Sonrası Saç Dökülmesi Yaşar Mıyım?

Merak edilen Obezite cerrahisi sonrası saç dökülmesi yaşar mıyım? Sorusuna karşı söz konusu ameliyattan sonrasında eğer önerilen multivitamin-mineral ve kolajen takviyelerini düzenli kullanırsanız saç dökülmesi yaşamazsınız. Obezite ameliyatının doğrudan saç dökülmesiyle ilgisi yoktur. Ancak ameliyat, vitamin-mineral eksikliğine ve kolajen yıkımını hızlandırmaya sebep olduğu için saç dökülmesi yaşanmaktadır.

Obezite ameliyatınızdan sonrasında saçlarınızın dökülmesi farklı nedenlere bağlı olarak da meydana gelebilir. Örneğin, ameliyat öncesinde kafa derinizde yoğun kabuklanma ve kepeklenme gibi durumlarda ameliyat sonrasında saçlarınızda dökülmeler görülebilir. Bu durumda obezite ameliyatından sonrasında saç dökülmesi için farklı tedavi almanız gerekir.

 

Obezite Ameliyatı Nedir?

Obezite cerrahisi sonrası saç dökülmesi yaşar mıyım? Sorusunun haricinde ameliyat öncesi obezite ameliyatı hakkında genel bilgiye sahip olmanız tavsiye edilir. Obezite ameliyatı adından anlaşılacağı üzere obezite hastalığının tedavi edilmesi amacıyla uygulanır. Bu ameliyat ile obez olma hali tedavi edilebilir. Bu kapsamda obezite ameliyatı obezite hastaları tarafından ciddi anlamda tercih edilmektedir.

 

Obezite Ameliyatı Sonrası Saç Dökülmesi Neden Olur?

Obezite cerrahisi sonrası saç dökülmesi yaşar mıyım? Sorusuna cevaben saç dökülmeleri görülebiliyor. Obezite ameliyatları sonrasında saç dökülmeleri pek çok nedenlere bağlı olarak görülebiliyor.

Bu kapsamda ameliyat sonrasında yeteri düzeyde saç bakımı yapılmaması, kalitesiz uyku ve beslenme, yaş faktörü, olumsuz çevre şartları, önerilen multivitamin-mineral ve kolajen takviyelerini kullanmama gibi birçok etken obezite ameliyatından sonra saç dökülmesine neden olabiliyor.

Obezite Ameliyatı Sonrası Saç Dökülmesinde Neler Yapılabilir?

Obezite ameliyatı sonrasında saç dökülmesinde yapılması gerekenler vardır. Bu kapsamda hastanın mutlaka dermatolog üzerinden saç dökülmesi nedenlerini öğrenmelidir. Bu kapsamda kafa derisinin sağlık analizleri yaptırılabilir.

Saç dökülmeleri artık daha kolay bir şekilde tedavi ediliyor. Geliştirilen yeni tedaviler sayesinde obezite ameliyatından sonrasında saç dökülmeleri pratik ve ağrısız bir şekilde tedavisi yapılıyor. Bu kapsamda hastalar obezite ameliyatından sonrasında saç dökülmesi sorunundan ağrısız bir şekilde kurtuluyor.

 

Obezite Ameliyatı Sonrası Saç Dökülmesi Tedavileri

Obezite ameliyatları sonrasında saç dökülmeleri tedavileri arasında gıda takviyesi tedavisi birinci sırada yer alıyor. Özellikle toz formda ağızdan alınan gıda takviyeleri alacağınız besin öğesinin vücuttaki emilimini oldukça arttırıyor. Bu tedaviye cevaben obezite ameliyatı sonrasında saç dökülmeleri birkaç hafta içerisinde çözüm buluyor. Yeni saç dökülmelerinde ise dökülen saçların yerine yenisi çıkması kolayca sağlanabiliyor. Bu kapsamda hastaların yeniden saçlara kavuşması sağlanarak özgüvenlerinin yeniden yükselmesi sağlanıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat