Vitamin Ve Mineral Desteklerini Ne Kadar Süre Kullanmalıyım?

Rahatsız olduğumuz bazı dönemlerde, vücudumuz bizlere vitamin-mineral takviyesi almamız konusunda alarm verebilir. Özellikle kış aylarında daha çok vitamin kullanmaya ihtiyacımız olur. Peki ya bu tür multivitamin-mineral desteklerini ne kadar süre kullanmalıyız? Vücudumuzun hangi vitamine ihtiyacı var? Bu gibi birçok soru multivitamin kullanmak isteyenlerin en sık araştırdıkları konular arasında yer alıyor.

Vitamin kullanmaya başlamadan önce vücudumuz halsizlik, yorgunluk, yoğun iş temposunda koşuştururken güçsüz düşme, uykusuzluk gibi birçok sebep ile sinyal verebilir. Bugün en çok kullanılan vitaminler arasında kişilerin enerjilerini yükseltecek yüksek referans değerlere sahip toz multivitamin-mineraller yer alıyor.

Vitamin Ve Mineralleri Kullanmak Zararlı Mıdır?

Gerek sanayileşme ile gelen seri üretime mecbur kalmak gerek doğal gıdaya ulaşmakta zorluk gibi nedenlerden dolayı her geçen gün sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam gibi etkinliklere zaman ayıramama gibi nedenlerden dolayı insan vücudu bazı vitamin ve minerallerden mahrum kalıyor. Çünkü gerekli vitaminler ve mineraller alınmadığında çok kolay rahatsızlanır hatta ciddi sağlık problemleriyle boğuşmak zorunda kalabiliriz.

Böyle durumlarda kullanılan takviyelerin sağlık için yararlı olacağını söylüyorlar. Multivitamin-mineralleri ne kadar süre kullanmalıyız? Sorusuna ise cevap yine uzmanlardan geliyor. Önerilen miktarda alındığı takdirde bu vitamin-mineraller insan vücudu için oldukça sağlıklıdır.

Hangi Vitamini Niçin Kullanmalıyız?

Özellikle kış aylarında enerji ihtiyacından dolayı kullanıcılar C vitamini tercih ediyorlar. Güneşi çok az gördüğümüz kış mevsiminin vazgeçilmez vitaminlerinden biride kuşkusuz D vitamini. Daha çok belli yaştan sonra kullanılması önerilen mineraller, kemiklerin güçlenmesini sağlar, kan basıncını düzenler, kemik ve cilt yapısının korunmasında önemli rol oynar.

Peki, Vitamin ve mineralleri ne kadar süre kullanmalıyız? Konusunda C vitamini gibi suda çözünen vitaminleri sıvı formda almamak oldukça önemlidir. Toz ya da tablet formları tercih edilebilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat