Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kaslarınızı Koruyun

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kaslarınızı Koruyun

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Kaslarınızı Koruyun

Mide küçültme ameliyatı sonrasında hasta hızlı şekilde kilo vermeye başlar. Hem midenin %80’inin alınması hem de kişinin ilk 2 hafta sıvı tüketip sonraki 2 hafta yalnızca püre tüketmesi, kilo verme sürecinin hızlı şekilde ilerlemesini sağlar. Bu nedenle mide küçültme ameliyatı sonrasında kas kaybı yaşamamak için bazı önlemler alınmalıdır.

Mide küçültme ameliyatı sonrasında kas kaybını önlemek için sıvı ve püre diyet döneminde muhakkak yüksek protein içeren içecekler tüketilmelidir. NutrAmor üretmiş olduğu yüksek proteinli içecekler sayesinde sıvı ve püre diyet döneminde hastanın yeterli miktarda protein almasını ve bu sayede kilo kaybını yağdan yaşamasını sağlar. Ayrıca yüksek proteinli içecekler hastanın uzun süre tok kalmasına ve yorgun hissetmemesine yardımcı olur.

Mide küçültme operasyonu sonrası kasları korumak oldukça önemlidir. Bu nedenle sıvı ve püre diyet döneminde protein içeren içecekler tüketilmeli ve katı gıdaya geçilen dönemde de protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Vitamin ve Mineral Takviyesi

Mide küçültme ameliyatından sonraki ilk 1 ay, ağızda eriyen veya sıvı şekilde tüketilebilen vitamin ve mineral takviyeleri kullanılır. 1 aydan sonraki 1 yıl içerisinde de günde 2 kez vitamin ve mineral takviyesi alınması gerekir.

İlk 1 yılın ardından günde 1 kez vitamin ve mineral takviyesi alınmalıdır. Bu takviyelere, doktor tavsiyesiyle başlanmalı ve doktor takibiyle devam edilmelidir.

Mide küçültme ameliyatı, düşük riskli bir ameliyattır ve obezite nedeniyle ortaya çıkan sağlık sorunlarını önemli ölçüde iyileştirir. Kişinin ideal kilosuna gelmesi ve daha sağlıklı bir hayata kavuşması için yapılan tüp mide ameliyatı sonrasında hasta, hızlı bir kilo verme sürecine girer. Bu süreçte kasların korunması ve kilonun yağdan gitmesi için düzenli olarak protein takviyesi alınmalı ve katı gıdaya başlanan dönemde de ekmek, makarna gibi yüksek miktarda karbonhidrat içeren besinlerden uzak durularak protein ağırlıklı beslenilmelidir.

Ameliyat sonrasındaki dönemde hasta katı gıda tüketemeyeceğinden ve az yediğinden dolayı protein kaybı yaşayabilir. Nutramor yüksek proteinli içecekler hastaların zayıflama sürecinde kas kaybı yaşamasına engel olur.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat