Mide Botoksu Kimler Yaptırmalı

Mide Botoksu Kimler Yaptırmalı

Mide Botoksu Kimler Yaptırmalı

Mide botoksu 2004 yılından bu yana ülkemizde uygulanan bir zayıflama ameliyatı olmuştu, mide botoksu kimler yaptırmalı sorusu çok sorulur. Batiatrik bir girişimle mideye uygulanarak kilo vermek amaçlanır. Mideye yapılan botoks enjeksiyonu sonucunda 5 veya 6 ay içinde 4 ve 20 kilo arasında zayıflama görülür. Bu işlemin etkisi açlık ve tokluk hissi ile ilgilidir. Midede ameliyat yolu ile kas ve sinir üzerinde oluşan blokaj ile kişi aç olma hissine kapılmaz. Bu da yemek yemesinin önüne geçer. Midede yer alan sinir hücreleri azalarak kişinin açlık hissi minimum düzeye iner.

Mide Botoksu Uygulaması

Mide botoksuendeskopik yöntemlerle mideye enjekte edilen toxin maddesinin kilo verme sürecini başlatması olarak genel bir tanımla tanımlanabilir. Estetik alandaki bir uygulamaya girer. Çünkü tıpkı yüze enjekte edildiği gibi mideye enjekte edilen botoks yardımıyla mide daha geç boşaltılır. Böylece kişi yeme hissine kapılmaz ve açlık hissi yaşamaz. Bu madde bir nevi iştah kontrolü de yağmaktadır. Bu yöntem kilosu fazla olanlar için uygun bir yöntemdir. Spor yaparak kilo veremeyen kişilerce çokça uygulanır. Mide botoksu kimler yaptırmalı, diyet ve sporla kilo veremeyenler için etkili bir yöntemdir. Kimi kişilerde daha kısa sürede 5 ya da 10 kilo verilmektedir.

Mide Botoksu Operasyonu

Ameliyat uzun sürmez. Ameliyat sonrası yaklaşık 2 saat kadar kişi dinlendirilir. Daha sonra kişi günlük hayatına dikkat eder. Ancak yeme aşamasında dikkat etmeleri gerekir. Genellikle ağırlıklı olarak proteine yer vermelerinde yarar var. Mide botoksu kimler yaptırmalı sorunun cevabı kilo veremeyen insanlar yaptırmalıdır. İşlemden sonra kilo vermek için yüksek proteinli ürünler tercih edilmelidir.

  • Baromar Vitamin Ve Mineral Drink
  • BrothPro-E Yüksek Proteinli Et Suyu Aromalı Toz İçecek
  • Drink Profiber Vitaminli Ve Mineralli Yüksek Proteinli Ve Lifli Limon Aromalı Toz İçecek
  • Nutrımor Pro Yüksek Proteinli Toz Karışım
  • Nutrımor  Profiber Yüksek Proteinli Ve Yüksek Lifli Toz Karışım

Tüm bu besinler yoğun protein karışımı ile dolu olduğu için ameliyat sonrası bunların tüketilmesi sürecin daha iyi geçirilmesine yardımcı olur. Bu sayede mide de rahatsız olmadan daha rahat bir şekilde bu ürünleri tüketebilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat