Mide Balonunda Yerleştirme İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Diyet ve egzersizi denemiş ancak başarılı olamayan veya tıbbi nedenlerle hızlı kilo vermesi gereken obezite hastaları cerrahi olmayan tedavi seçeneklerini kullanabilirler. Ameliyatsız mide küçültme yöntemlerinden biri de mide balonudur.  Son yıllarda hastalar ve uzmanlar, hızlı kilo vermeyi teşvik etmesi ve ameliyatsız kullanılabilmesi nedeniyle obezite tedavisi seçeneği olarak mide balonunu çoğunlukla tercih etmektedirler.

Peki, mide balonunda yerleştirme işlemi ne kadar sürmektedir?  Mide balonu uygulamasını yuttuktan sonra yaklaşık 20 dakika geçer. İşlem anestezi kullanılmadan gerçekleştirilir ve hastanın normal aktivitelerine hızlı bir şekilde devam etmesine izin verilir.

Mide Balonu Nedir?

Obezite, vücut yağının aşırı birikmesi olarak tanımlanmaktadır. Vücut kitle indeksi 30’dan büyük olduğunda, obezite Dünya Sağlık Örgütü’nün tanım kriterlerini karşılamaktadır. Şu anda küresel bir salgın olan obezitenin çeşitli sağlık sorunlarıyla bağlantılı olduğu iyi bilinmektedir.

Bunlar diyabet, hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalıklar gibi ciddi sağlık sorunlarını içerir. Uzman doktor gözetiminde hastanın boyu, kilosu, yaşı ve genel sağlık durumu obez hastaya hangi tedavinin uygulanacağını belirler. Obezite tedavisinde en popüler olan cerrahi olmayan yöntemlerden biri de mide balonudur. Bunlar dışında mide balonunda yerleştirme işlemi ne kadar sürmektedir? sorusuna cevap olarak 20 dakika sürüyor.

Mide Balonu Kimlere Yapılır?

Obez veya aşırı kilolu olan tüm hastalar mide balonundan fayda görmeyebilir. Mide balonu için hastanın vücut kitle indeksi çok önemlidir, bu nedenle kimlere uygulanabileceğini bilmek önemlidir. Vücut kitle indekslerinin 30’un altında ya da üzerinde olması alternatif tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesini gerektirebilir.

Ayrıca bu şartlara uymayan ancak diyabet, kalp damar hastalıkları gibi sağlık problemleri nedeniyle hızlı bir şekilde kilo vermesi gereken hastalar doktorlarının uygun görmesi halinde mide balonu kullanabilirler.

Bunu yanı sıra mide balonunda yerleştirme işlemi ne kadar sürmektedir?  sorusunun cevabı da merak edilmektedir. Mide balonu işlerim yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Mide balonlarını yapmak için kullanılan malzemeler, yerleştirildikten sonra altı ila on iki ay vücutta kalabilir. İşlemde kullanılan balonun türü ve vücutta ne kadar süre kalacağı diğer faktörlerin yanı sıra mide balonu fiyatlarını da etki gösterir.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat