Lezzetli Vegan Ürünleri Nelerdir

Lezzetli Vegan Ürünleri Nelerdir

Vegan beslenme biçimini benimseyen kişiler arasında en yaygın aranan, lezzetli vegan ürünleri nelerdir konu başlığıdır.Bu yazımız da lezzetli vegan ürünleri nelerdir kısmına geçmeden önce size veganlığın genel hatlarıyla ilgili bilgiler de vereceğiz. Veganlık bir yaşam ve beslenme biçimini benimsemekten geçer. Vegan beslenme biçimini benimseyen kişiler için bir çok farklı vegan beslenme ürünü üretilmektedir. Lezzetli vegan ürünleri vegan beslenme biçimini benimseyen kişilerin gerekli mineral, vitamin ve protein desteğini de sağlamak için özel üretilmektedir.

İnsanlar neden vegan olur?

Ahlaki olarak ,tüm canlıların yaşam ve özgürlük alanlarına müdahale etmemeyi doğru bulurlar.Hayvanların yaşam özgürlüğünün dışında onlara ait olanın kullanılmasını da (yumurta-süt-deri-bal gibi)onların stres alanlarını arttırdığını savunmakta ve bu duruma olan saygılarından kaynaklı vegan beslenme biçimini tercih ederler.

Sağlıklı beslenme şekli olarak görüp vegan yaşam tarzını tercih edenler bitkisel beslenme ile Tip 2 diyabet, Alzheimer ,kanser ,kalp hastalıklarını önlediğini düşünerek vegan yaşam tarzını tercih edebilenler bulunmaktadır. Ayrıca çevresel faktörleri etkilediği düşüncesi ile de hayvansal tarımı beslememek amacı ile de vegan beslenmeyi tercih edenler bulunmaktadır. Hayvansal tarımda küresel azot oksit emisyonlarının daha yüksek olduğunu ve hayvansal tarımın su tüketen ve çevresel faktörleri etileyen bir yöntem olduğunu düşünmektedirler .

Veganlığın temeli, hayvanların kullanılmasına neden olan her tür hareketten uzak durmak.

Bazı veganlar fast-food seviyor, bazıları sağlıklı beslenmeyi tercih ediyor. Bazıları sporcu bireyler, bazıları politik yaklaşımlara sahip, bazıları dindar, bazıları çevreye duyarlılık odaklı; kısacası hayatın her alanından farklı yaşamlar süren veganlar var. Veganlar farklı yaşamlar sürsede temel de aynı prensipte bakış açısını benimseyerek vegan yaşam biçimini seçmektedirler.Tüm veganların ortak noktası ise, et, süt, yumurta ve bal gibi hiçbir hayvansal gıda tüketmemek, hayvanlarda test edilen veya deri gibi ürünlerden, genel olarak hayvanların kullanıldığı her eylemden kaçınmak.Veganlık bazen yalnızca bir yeme biçimi, bitkisel beslenmeye dayalı bir diyet sanılıyor. Fakat veganlık, hayvanların hangi amaçla olursa olsun sömürülmesine karşı olmak demek.Veganlar gıda, giyim, bakım ve kozmetik, sirkler, hayvanat bahçeleri, akvaryum ve yunus parkları, faytonlar, at yarışları, petshoplar için hayvan üretim ve satışı ve benzer her tür şekilde hayvanların keyfimiz için kullanıldığı ve bir meta olarak görüldüğü pratikleri desteklemekten kaçınıyor.

 

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat