Kollajen İçeceği Nelere Fayda Sağlar?

Kolajen içeceği nelere fayda sağlar?

Kollajen İçeceği Nelere Fayda Sağlar?

Kollajen vücudumuzun birçok yerinde bulunmaktadır. Hatta vücudun iskeletini oluşturan bir yapı olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Cilt yapısında Dermis ve Epidermis arasına yerleşmiş olan kollajen bu iki yapının arasında kolon görevi görerek Dermis in aşağıya doğru düşmesini yani sarkmaları engellemektedir. Bu kolonların arasında bulunan elastinler de kollajen yapısının korunmasında önem taşımaktadır. Dolayısıyla kollajen yapısını düzeltmek için kullanacağınız kollajen içeceklerinin içerisinde mutlaka elastin yapısını düzeltecek vitamin ve mineraller ile de desteklemelisiniz.

Kollajenin hafif moleküler ağırlıkta kollajen olması ciltte olan faydasını artırmaktadır. Tip 1 ya da hafif moleküler ağırlıkta kollajen cilt yapının daha esnek daha gergin görünmesini dolayısı ile daha genç görünümlü bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Kolajen ile yapılan testlerde kolajenin düzenli kullanımında özellikle elastin yapısında artış sağladığı gözlemlenmiştir. Kolajen içeceği kullanırken mutlaka tükettiğiniz kolajen içeceğinin C vitamini, selenyum ve B3 ve B5 VİTAMİNLERİ İLE DESTEKLENMİŞ OLMASINA DİKKAT ETMELİSİNİZ. Çünkü kollajen yapısal olarak C vitamini ile tüketildiğinde sentezlenmesi daha kolay olmakta bu sebeple vücutta yeni kollajen üretiminin sağlanması için C vitamini ile tüketimi önerilmektedir. Bunun yanında kollajen ile alınacak selenyum cilde parlaklık verecektir. Ancak selenyumun sentezlenmesi için B5 vitamini ile tüketilmesi gerektiği bazı kaynaklarda belirtilmektedir (doktorunuza vitamin değerlerinizi kontrol ettiriniz).

Ayrıca kollajen saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç yapısının güçlenmesi için ve var olan saç köklerinin güçlenmesi için de önem taşımaktadır. Bunun yanında saç yapısı için gerekli olan keratinin oluşmasında kollajen önemli yer tutmaktadır. Saç için kullanılan kollajen içeceklerinin yanında mutlaka krom ve magnezyum içeren ürünler kullanmaya dikkat edilmelidir.

Aslına bakarsanız kollajenin hem sentezini artırmak için hem de amaca uygun kullanılan kollajen içeceklerinin etkisini farklı açılardan desteklemek için de bütünsel olarak hazırlanmış kollajen içecekleri tercih etmekte fayda var. Sonuç olarak tip 1 kollajen içeren B3, B5, selenyum, magnezyum, krom içeren kollajen içecekleri cilt ve saç üzerinde iyi sonuç vermekte olduğu kullanıcı geri bildirimleri ile doğrulanmıştır.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat