Kolajen içeceği nelere fayda sağlar?

Kolajen içeceği nelere fayda sağlar?

Kolajen içeceği nelere fayda sağlar?

Kolajen vücudumuzun birçok yerinde bulunmaktadır. Hatta vücudun iskeletini oluşturan bir yapı olduğunu söylesek abartmış olmayız.

Cilt yapısında Dermis ve Epidermis arasına yerleşmiş bir yapı olan kolajen bu iki yapının arasında kolon görevi görerek Dermis in aşağıya doğru düşmesini yani sarkmaları engellemektedir.

Bu kolonların arasında bulunan elastinler de kolajen yapısının korunmasında önem taşımaktadır. Dolayısıyla kolajen yapısını düzeltmek için kullanacağınız kolajen içeceklerinin içerisinde mutlaka elastin yapısını düzeltecek vitamin ve mineraller ile de desteklemelisiniz.

Kolajenin hafif moleküler ağırlıkta kolajen olması ciltte olan faydasını artırmaktadır. Tıp bir ya da hafif moleküler ağırlıkta kolajen cilt yapının daha esnek daha gergin görünmesini dolayısı ile daha genç görünümlü bir cilde sahip olmayı sağlamaktadır.

Kolajen ile yapılan testlerde kolajenin düzenli kullanımında özellikle elastin yapısında artış sağladığı da gözlemlenmiştir. Kolajen içeceği kullanırken mutlaka tükettiğiniz kolajen içeceğinin C vitamini ile,selenyum ile ve B5 ve b3 VİTAMİNLERİ İLE DESTEKLENMİŞ OLAMSINA DİKKAT ETMELİSİNİZ.

Çünkü kolajen yapısal olarak C vitamini ilke tüketildiğinde sentezlenmesi daha kolay olmakta. Ve vücutta yeni kolajen üretiminin sağlanması için C vitamini ilke tüketmek gerekmektedir.

Bunun yanında kolajen ile alınacak selenyum cilde parlaklık verecektir. Ancak selenyumun sentezlenmesi için B5 vitamini ile tüketilmesi gerektiği bazı kaynaklarda belirtilmektedir.(doktorunuza danışın)

Ayrıca kolajen saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç yapısının güçlenmesi için ve var olan saç köklerinin güçlenmesi için de önem taşımaktadır. Bunun yanında saç yapısı için gerekli olan keratinin oluşmasında da kolajen önemli yer tutmaktadır. Bunun yanında saç için kullanılan kolajen içeceklerinin yanında mutlaka krom ve magnezyum içeren ürünler kullanmaya dikkat etmelidir.

Aslına bakarsanız kolajenin hem sentezlenmesini artırmak için hem de amaca uygun kullanılan kolajen içeceklerinin etkisini farklı açılardan desteklemek için de bütünsel bir ürün olarak hazırlanmış kolajen içecekleri tercih etmekte fayda var.

Sonuç olarak tip 1 kolajen içeren B5,B3,selenyum,magnezyum,krom içeren kolajen içecekleri cilt saç da iyi sonuç vermekte olduğu kullanıcı geri bildirimleri ile tespit edilmiştir.

 

 

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat