Bariatrik Cerrahi Nedir?

Bariatrik Cerrahi Nedir

Bariatrik Cerrahi Nedir?

Vücutta fazla yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan genel adıyla obezite sorununun farklı metotlar ile giderilmesine yardım olan operasyonlara genel anlamda verilen ad Bariatrik cerrahidir.

Maalesef bir hastalık olarak görülen obezite ayrıca bir çok farklı hastalığa da zemin hazırlamaktadır. Günümüzde hazır yiyeceklerin sofralarımızda daha sık yer alması ve  teknolojinin gelişimi ile beraber daha az hareket obeziteyi tetiklemektedir. Eğer bu soruna diyet ve spor ile önlem alamıyorsanız ve bu kilo alımı ile ilgili ciddi problemler yaşıyorsanız bariatrik cerrahi bu durumda etkili bir tedavi yöntemi olacaktır.

Obezite hastalarının genelde karşılaştığı problemlerin başında uyku apnesi ve şeker hastalıkları gelmektedir. Bunlar için etkili bir çözüm arıyorsanız Bariatrik cerrahi en doğru cevap olacaktır. Ama unutulmamalıdır ki bu tedavinin etkinliğinde bariatrik cerrahinin kendisi kadar bariatrik cerrahi sonrası beslenme de çok önem taşımaktadır. Dilerseniz bu özel beslenme ile ilgili diyetisyenimizden bilgi alabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat