Fenilketonüri Nedir?

Fenilketonüri Nedir?

Fenilketonüri Nedir?

Fenilketonüri hastalığı, kandaki fenilalanin maddesinin seviyesini artıran kalıtsal bir hastalıktır. Düşük proteinli ürünler bu seviyeyi azaltmakta yardımcı olarak hastalığının tedavi edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Tüm protein ve tatlandırıcılarda bulunan maddeler kontrol altına alınmadığı takdirde zarar oluşacak seviyelere yükseldiği anda zihinsel yetersizlik başta olmak üzere çok ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

Fenilketonüri Tedavi Uygulaması

Çeşitli yollar ile vücut içersine giren maddelerin, kontrolsüz şekilde yükselmesini önlemek için uzman kontrolünde düşük proteinli ürünleri sizlere sunuyoruz. Erken tanının hayat kurtardığı sağlık koşullarında bir erken tanı ile kolay şekilde tedavi edilmektedir. Tedavi için ilk yapılması gereken şey gıda ile alınmakta olan fenilalanin miktarını azaltmaktır. Böylece kan fenilalanin seviyelerini istenen aralıkta tutmaktadır.

Tedavinin hızlı ve etkili cevaplar vermesi için, düşük proteinli ürünler Sağlık Bakanlığından onay almış ürünlerimiz ile sürecinize destek vermekteyiz. Hastalığın tedavisi ve normal bir yaşam sürdürülmesi konusunda ilaç niteliğindeki ürünlerimize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hastaların Kullanmaması Gerekenler

Çok ciddi sorunlara yol açan hastalığın tedavisinde ve sonraki aşamalarında hastaların sürekli olarak yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi gerekmekte ve düşük proteinli ürünleri tercih etmelidir. Bu bağlamda hastalar;

  • Süt ve içeriğinde süt bulunan gıdalar,
  • Yumurta, kırmızı ve beyaz et ürünleri,
  • Hayvanların ciğer, beyin, böbrek vb. iç organlarını,
  • Buğday, yulaf, çavdar ve mısır ekmekleri,
  • Kuru baklagiller ve kuru yemiş çeşitleri,
  • Hazır besinler,
  • İçerisinde aspartam ve fenilalanin bulunan sakız, içecek ve gıdalar,

Yiyeceklerinde kesinlikle uzak durmalıdır. Düşük proteinli ürünler tercih edilerek hastalığın tedavisinde ilk aşamayı yerine getirmiş olunmaktadır. Bütün kalite standartlarına uyumlu olarak hazırladığımız ürünlerimiz ile hastalıkla baş edecek ve ortadan kaldıracaksınız. Doktorlarınızın tavsiyesi üzerinde kullanacağımız miktarların belirlenmesinde sonra bizimle irtibata geçerek ürünlerimizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Hastalığınız ortadan kalksa bile ileriki hayatınızda ya da yakınınızın hayatında sağlık günlerin olmasını istediğiniz anda devam edecek kullanımız için ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Hakkımızda ve ürünlerimizin etkisi konusunda yapılmış olan yorumlara göz atabilirsiniz. Doktor onayından sonra hemen iletişime geçebilirsiniz.

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat