Düşük Proteinli Beslenme Nedir?

Düşük Proteinli Beslenme Nedir?

Düşük Proteinli Beslenme Nedir?

Bireyler tercih sebebi ile ya da sağlık durumları nedeni ile mecburiyetten düşük proteinli ürünler kullanarak vücuda giren protein miktarını azaltırlar. Genel sağlıklı bir beslenme planına göre alınması gereken protein miktarı %15-20 arasıdır. Kişilerin sağlık bozukluğu olması halinde ya da daha az hayvansal kaynak yeme içgüdüsü ile bu miktarı azaltabilir.

Düşük Proteinli Beslenmenin Önemi

Proteinden fakir diyette tüketilemeyen besinlere alternatif olan düşük proteinli ürünler neredeyse vazgeçilmezdir. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimiz ile proteinlerin ortaya çıkardığı; protein artığı birikimleri, kusma ve mide bulantısı sorunları ve beyin fonksiyonlarında meydana gelen hasarları ortadan kaldırmak için iyi bir gıda takviyesi sunmaktayız.

Uzun kalite kontrol süreçleri sonrası üretilen düşük proteinli ürünlerimiz ile diyetisyen ve doktorların önermiş olduğu böbrek hastalığı, diyabetik nefropatisi, fenilketönüri ve homosistinüri rahatsızlıkların diyetlerinde kullanılmaktadır. Her bir ürün sağlık bakanlığından gerekli onaylar alınarak ve ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilen ürünlerimiz gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Proteini düşük besinler ile hastalıklarınızın son bulmasına ve sağlıklı bir yaşam için gereken en önemli adımları atmış olacaksınız.

Düşük Proteinli Ürünlerin Yararları

Birçok rahatsızlığı iyi geldiği yapılan klinik araştırmalar ile kanıtlanan düşük proteinli ürünler ile böbreklerin doğru çalışmasına yardımcı olur ve protein fazlalığının neden olduğu hastalıkların tedavi edilmesi sağlamaktadır.

Sağlığınıza kavuşma ve sağlıklı bir yaşamın kapısını sizlere sonuna kadar açan düşük proteinli ürünler ile vücudunuz daha dirençli bir hale gelmektedir. Hastalıklara karşı kalkan oluştururken ürünlerin lezzetinde taviz veremeden proteinden uzak durmak için yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçmektir. Hakkımızda ve ürünlerimiz ile ilgili yorumlara dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat