Düşük Proteinli Beslenme Nedir?

Düşük Proteinli Beslenme Nedir?

Düşük Proteinli Beslenme Nedir?

İnsanların isteğe göre veya zorunlu sağlık koşulları nedeni ile düşük proteinli ürünler kullanarak, vücuduna güren protein miktarını azaltmasıdır. İnsan vücudu sağlık bir beslenme sürecinde yüzde 8 ile 10 arası proteine ihtiyaç duymaktadır. Kişilerin sağlık bozukluğu olması halinde doktor tavsiyesi ve kontrolü ile ya da daha az yeme içgüdüsü ile bu miktarı azaltabilir.

Düşük Proteinli Beslenme Önemi

Proteini düşük gıdalar ile beslenme yoluna herkes gidebilir. İnsan vücudunun proteine vermiş olduğu tepkiler sonucunda düşük proteinli ürünler tüketmek bir zorunluluk haline gelmektedir. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimiz ile proteinlerin ortaya çıkardığı;

  • Protein artığı birikimlerini
  • Kusma ve mide bulantısı sorunları,
  • Beyin fonksiyonlarında meydana gelen hasarları, gibi etkileri yok etmek için çok iyi bir gıda takviyesidir.

Ayrıca tamamı ile kaliteli markaların uzun kontrolleri sonrası üretilen düşük proteinli ürünlerimiz ile doktorların önermiş olduğu böbrek hastalığı, diyabetik nefropatisi, fenilketönüri ve homosistinüri rahatsızlıkların diyetlerinde kullanılmaktadır. her biri Sağlık Bakanlığından gerekli onaylar alınarak ve ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına uygun olarak üretilen ürünlerimiz gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz. Proteini düşük gıdalar ile hastalıklarınızın son bulmasına ve sağlık bir yaşam için gereken tüm adımları atmış olacaksınız.

Düşük Proteinli Ürün Yararları

Birçok rahatsızlığı iyi geldiği yapılan klinik araştırmalar ile kanıtlanan düşük proteinli ürünler, doktorlarınızın tavsiyesi ya da sizlerin daha sağlıklı bir hayat için kullanımınıza sunulmuştur. Düzenli olarak kullanmış olduğunuz ürünlerimiz;

  • Böbreklerinizin doğru çalışmasına yardım etmektedir.
  • Kalp hastalıkları, kanser ve şeker hastalığına yakalanma riskiniz en az seviyelere indirmektedir.
  • Vücudunuzda tümör oluşmasının önüne geçmektedir.
  • Protein fazlalığının neden olduğu hastalıkların tedavi edilmesi sağlamaktadır.

Sağlığınıza kavuşma ve sağlıklı bir yaşamın kapısını sizlere sonuna kadar açan düşük proteinli ürünler ile vücudunuz daha dirençli bir hale gelmektedir. Hastalıklara karşı kapalı bir kapı oluşturmaktadır. Ürünlerin lezzetinde taviz veremeden proteinden uzak durmak için yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçmektir. Hakkımızda ve ürünlerimiz ile ilgili yorumlara dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat