Çölyak Belirtileri Nelerdir?

Çölyak Belirtileri Nelerdir?

Çölyak Belirtileri Nelerdir?

Çölyak belirtileri nelerdir? derken ilk olarak hastalığın ne ile alakalı olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Çölyak kısaca bir sindirim sistemi bozukluğu hastalığıdır. Bu hastalık besin emilimini sağlayan yapıların bozulmasına neden olmaktadır. Bu hastalığı taşıyan kişiler gluten adı verilen bir proteine aşırı duyarlılık göstermekte ve protein ile ilgili bir dengesizlik meydana geldiğinde büyük sorunlara yol açmaktadır.

Çölyak Rahatsızlığını Gösteren Etkenler

Düşük proteinli ürünler bu rahatsızlığın önüne geçmekte ve sağlıklı bir yaşamın kapısını açmaktadır. Erken teşhisin her zaman hayat kurtardığı sağlık konusunda bu hastalığın tanısı için gözlemlenecek belirtileri;

  • Karın bölgesinde öne doğru eğilim gösteren şişkinlik
  • Kansızlık ve kas zayıflığı
  • Büyük tuvalet ihtiyacının ileri derecede artması ve oluşan dışkıda anormallik durumu
  • Kusma, bezginlik, iştahsızlık durumları
  • Büyüme gerilikleri
  • Ağız içinde meydana gelen aftlar
  • Gaz sıkışması sorunları ve sinirlilik halleri
  • Kemik ve eklemlerde ağrıların oluşması
  • Ciltte meydana gelen döküntüler

Ayrıca Çölyak belirtileri nelerdir? konusunda çocuklarda ishal ve kilo alamama sorununa bağlı olarak boyun uzamaması, ilerleyen zamanlarda karaciğer hastalığına doğru ilerlemektedir. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimiz bu belirtiler olması halinde kullanıma başlamanız için hazırlanmıştır. Rahatsızlığın tedavi aşamasında sizlere yardım ederek, iyileşme sürecini kısaltmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Belirtiler ne kadar Çölyak rahatsızlığını gösterse de ilk yapılması gereken şey doktor muayenesine gitmektir. Doktorun yapmış olduğu tanı sonucunda kullanabileceğiniz düşük proteinli ürünler, kendini her alanda kanıtlamış kaliteli markalar tarafından üretilmiş olmalıdır. Ürünler ulusal ve ulusalar arası bütün kalite standartlarına uygun olarak üretilmelidir. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tüm izinlerin alınmış olarak sunulmuş olması gerekmektedir.

Hizmet vermiş olduğumuz bu alanda dilediğiniz zaman bizleri ziyaret ederek ürünlerimizin her birini inceleyebilir ve gerek gördüğünüz karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Düşük proteinli ürünler konusunda her zaman ilk sırada olmanın vermiş olduğu onur ve yüklediği sorululuk ile sizlere daha iyisini sunmak için çalışmaktayız. Hizmet verdiğimiz müşterilerimiz tarafından hakkımızda ve ürünlerimiz ile ilgili olarak yapılmış olan yorumlara göz atabilirsiniz. Sorunlarınız bize ileterek kısa süre içinde çözüm bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat