C VİTAMİNİ VE KOLLAJEN

C vitamini ve kollajen birlikte çalışır!Kollajen, amino asitlerden oluşan çözünmez, lifli bir proteindir.Sağlıklı bir vücudun doğal bu proteini üretir.Kollajen çevresel toksinleri ve diğer patojenleri filtreleyerek cildimizin korunmasına yardımcı olur. Kişi yaşlandıkça daha fazla kolajen gerekir. Çünkü vücut doğal olarak insanlar yaşlandıkça kollajen üretimini yavaşlatır.

Yeterli miktarda C vitamini olmadan, vücut aslında kolajen oluşturamaz veya depolayamaz.Bu, C vitamini kollajen sentezinde zorunlu bir ortak faktör yapar.Kollajen oluşumu sırasında hücreleri bir arada tutmaktan sorumludur.Vücudunuzun sağlıklı tırnaklara, saçlara, cilde ve diğer faydalara yol açan kolajeni sentezlemesine yardımcı olabilir.C vitamininin suda çözünür olması nedeniyle, vücudun bu vitaminin günlük olarak yeniden doldurulmasına ihtiyacı vardır.

Kollajen takviyesi alıyorum ve yeterince C vitamini yiyorum, neden cildim, saçlarım ve tırnaklarımda faydalarını görmüyorum?

Muhtemelen daha iyi bir C vitamini ve kollajen takviyesine ihtiyacınız vardır.

Birçok insan, meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyetin, onlara sağlıklı ve bağışıklık kazandırmak için ihtiyaç duydukları C vitamini sağlayacağını varsayar.Modern dünyada bu nadiren görülür.Bir an için düşünün;çevre kirliliği ve hızlı tarım nedeniyle, meyve ve sebzeler eskisi gibi beslenmiyorlar.Ayrıca stres C. vitamini dahil olmak üzere birçok vitamin depolarını tüketir.

Böylece, daha az besleyici gıda + daha fazla stres = vücudunuzun daha fazla vitamin ihtiyacı.

Aşağıdaki aslında C vitamini vücudunuzdan sızdığı kanıtlanmıştır, böylece vitamin için daha fazla talep yaratır:

  • Gerilmeler;trafik, çalışma süreleri, yüksek sesler,
  • Kafein tüketimi
  • Çevresel toksinler
  • Oral kontraseptif gibi ilaçların kullanımı
  • Vücudunuz büyüyor (Çocuklar veya hamile kadınlar özellikle daha fazla C vitamini gerektirir)
  • Enfeksiyon veya hastalık;vücudunun soğuk algınlığına karşı savaştığını düşün
  • Sigara içmek

Faydaları görmüyorsanız veya hissetmiyorsanız, işe yarayan bir C vitamini ve kollajen takviyesi almaya başlama zamanı.

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat