Bol Proteinli Ürünler

Bol Proteinli Ürünler

Bol Proteinli Ürünler

Bol proteinli ürünler, vücudun gerek duyduğu protein ihtiyacının tam ve zamanında karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Protein vücutta önemli görevleri üstlenerek tam fonksiyonlu çalışan bir vücut oluşmasına katkı sağlamaktadır. Günlük ihtiyacın altında kalan protein miktarı uzun ve kısa vadede vücutta tedavisi zor olan kalıcı hasralar bırakmakta, uygulanmakta olan tedavilerin başarısızlık ile sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Proteinli Ürün Kullanımı İle Vücudun Yerine Getirdiği Görevler

Bol proteinli ürünler kullanılmaya başlanması ile birlikte vücutta istenen düzey proteine ulaşılmaktadır. Böylece vücut sistemlerinin düzgün çalışması sağlanmaktadır. Bu doğrultuda doğru oranda alınan proteinler ile birlikte;

  • Kolajen, hormon ve antikor üretilmesi sağlanmaktadır.
  • İnsülin hormonlarının içerisinde yer alarak sorunların önüne geçmektedir.
  • Amilaz enzimlerinin yapısının oluşmasında önemli görev üstlenir.
  • Moleküllerin vücut içerisinde farklı noktalara taşınmasına yardımcı olmaktadır.
  • Yeni hücrelerin üretilmesine katkı sağlarken, hasarlı hücrelerin onarılmasını sağlamaktadır.
  • Vücuda dışardan gelebilecek bakteri ve virüs tehdidine karşı koruyucu rol üstlenmektedir.
  • Ergenlik dönemlerinde büyüme fonksiyonlarının çalışmasını sağlamaktadır.
  • Bol proteinli ürünler vücudun çeşitli sistemlerinin tam olarak çalışmasını sağlar.

Bu görevler sonucunda protein vücudun olmaz ise olmazı arasındadır. Vücutta eksik olan ve karşılanmayan protein miktarı vücudun direncini düşürerek ilerleyen zamanlara hastalıklara neden olmaktadır.

Protein Vücuda Nasıl Alınır?

Bol proteinli ürünler vücudun ihtiyaçlarını tam olarak karşılarken çeşitli yöntemler ile vücuda alınmaktadır. Bunun için ilk olarak yiyecek ve içecekler arasında protein ihtiyacı karşılanmaktadır. Ancak bazı durumlarda uzmanların önerisi altında gıdalar haricinde protein takviyesi alınmaktadır. Gerek toz gerek ise sulandırılmış bir özellikte sunulan protein takviyelere vücut ihtiyacını karşılamaktadır.

Vücuda ne kadar protein alınacağı hakkında kesin karar doktorların yapacağı incelemeler sonucunda belli olmaktadır. Bu aşamadan sonra Bol proteinli ürünler uzman diyetisyenlerin yardımı ile tüketilmeye başlamaktadır. İster sıvı ister toz ya da gıda içerikli olsun protein belirlenen ihtiyaç ve yollar ile vücuda alınmalıdır. Aksi halde fazla olan protein miktarı uzun dönemde böbrek hastalıklarına ve kemik erimesi rahatsızlığına neden olurken, bilinçsiz bir şekilde tüketmek farklı hastalıkları beraberinde getirmekte ve onarılması güç sorunlara neden olmaktadır.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat