Bariatrik Cerrahi Sonrası Yaşam

Bariatrik Cerrahi Sonrası Yaşam

Bariatrik Cerrahi Sonrası Yaşam

Bariatrik cerrahi sonrası yaşam, obezite hastalarının ameliyat sonrasında yaşamlarında oluşacak değişimleri göstermektedir. obezite hastaları ameliyatın bitmesi ile birlikte başlayan süreç içerisinde eski alışkanlıklarını terk ederek uzmanların kontrolü altında yeni alışkanlıklarını uygulamaktadır. Böylece yapılan cerrahi işlemin kısa süre içerisinde etkili olarak başarıya ulaşması sağlanmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Operasyon Sonrasında Normal Hayat

Bariatrik cerrahi sonrası yaşam konusunda hastalar kesin olarak eski beslenme alışkanlıklarını değiştirmektedir. Diyet uzmanları tarafından hazırlanan diyet listesini içeren beslenme alışkanlıklarını hayatlarında uygulamaktadır. Ayrıca hastalar operasyon öncesinde devam eden rutin ve hareketsiz yaşam tarzlarını günlük bol aktiviteli olarak değiştirmektedir.

Bariatrik cerrahi sonrası yaşam kapsamında ameliyatın bitmesinin ardından uzmanların kontrolü altında masa başı işlerine yaklaşık olarak 10 gün içerisinde dönmektedir. Kuvvet gerektiren işlere dönmek için midenin uyum sürecini tamamlamış olması gerektiğinden dolayı hastalar 1 ay beklemektedir. Ameliyatın desteklenmesi için hastaların yapacakları spor faaliyetleri için 15 gün beklenmeli, bu süre sonunda hafif egzersiz faaliyetlerine başlanmaktadır. Ardından uzmanların kontrolü altında hastalar kademeli olarak ağır bir çalışma gerektiren spor faaliyetlerine başlamaktadırlar.

Bariatrik Cerrahi Ameliyat Sonrasında Değişim

Bariatrik cerrahi sonrası yaşam standartlarını daha yüksek seviyelere çeken hastalar kiloların verilmesi ile birlikte daha konforlu bir hayat kazanmaktadır. Yorgunluk ve halsizlik gibi şikâyetleri ortadan kalkan hastaların, obezitenin tetiklemiş olduğu tansiyon, yüksek kolesterol, uyku apnesi ve diyabet gibi hastalıklardan kurtulması kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Hastaların gerek spor gerek ise uzmanların vermiş olduğu takviye gıdalar ile hızlı şekilde kilo vermesi ile birlikte fiziki görünümleri istediği gibi olmaktadır. Ayrıca Bariatrik cerrahi sonrası yaşam konusunda uzmanların hastanın durumunu gözeterek vermiş olduğu diyet listesi ile kilo verme esnasında vücudunda sarkmalar, saçlarında dökülmeler ve tırnaklarında kırılmalar sorunu önlenmektedir. Ameliyatın bitimi ile başlayan sürece dikkatli bir şekilde uyum sağlayan hastaların eski kilolarına kontrolsüz bir şekilde yeniden gelmeleri engellenmekte, kilo verme ile ortaya çıkabilecek hastalıklar engellenmektedir. Bariatrik cerrahi ile obezite hastaları istedikleri rahat ve güzel, gösterişli bir yaşam standardına ulaşmakta, psikolojik olarak daha iyi seviyelere çıkmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat