Bariatrik Cerrahi SonrasI Cilt Sarkması Çözümleri

Bariatrik Cerrahi Sonrası Cilt Sarkması Çözümleri

Bariatrik cerrahi sonrası cilt sarkması çözümleri ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik. Bariatrik cerrahi halk arasında tüp mide ameliyatı olarak da bilinmekte ve obezite için etkili bir tedavi yöntemi olarak yaygın kullanılmaktadır. Ancak bariatrik ameliyat sonrasında yapılan yanlışlar sonucunda bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bunlardan bazıları kilo verememe, deri deformasyonları, cilt sarkmaları gibi sorunlar olabilmektedir.

Bariatrik cerrahi sonucunda oluşan cilt sarkmalarının yaşam kalitenizi düşürdüğünün farkındayız. Bu sebeple bariatrik cerrahi sonrasında cilt sarkması çözümleri için neler yapılması gerektiğini ve cilt sarkmaları için nasıl önlemler alınması gerektiğini sizler için bu yazıda topladık.

 

Bariatrik cerrahi sonrasında cilt sarkmaları en çok karın, kol, bacakların iç kısmı, meme, sırt, kalça ve yüz bölgesinde görüldüğü belirlenmiştir. Sarkmalar sonucunda kilo verme evresinde olan hastalarımızda da sarkmaya başlayan vücut bölgeleri ile ilgili bir demoralize olma süreci oluşmaktadır. Obezite cerrahisi sonrası oluşan sarkmaları önlemek için düzenli egzersiz yapılması gerekir. Ya da uzman estetik cerrahi tarafından bir takım operasyonların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bariatrik cerrahi sonrası cilt sarkması çözümleri arasında bariatrik cerrahi sonrası beslenmeye çok dikkat etmek de yer almaktadır. 30 yaşından sonra vücudumuzun üretmeyi bıraktığı kollajeni hızlı bir şekilde ağız yolu ile alınan toz kollajen ile desteklemek gerekmektedir. Kilo kaybına bağlı oluşan sarkmaları önlemek amacı ile vücutta bulunan kollajen dokusunu arttırmak gerekmektedir. Bu sayede kollajen ile kaybolan elastikiyet yerine gelecektir. Yüksek proteinli ve kaliteli besinler ile diyetinizi desteklerken kilo kaybınızın kas yapısından değil yağ dokusundan olmasını sağlayacak bu sayede ciltte oluşacak deformasyonu minimize edeceksiniz.

Ameliyat sonrasında diyetisyeninizin size özel hazırladığı beslenme programını uygulamak gerekmektedir. Bu beslenme programı ameliyatı takip eden ilk günden itibaren uygulanmaya başlanır. Ve ilk günlerde genellikle tanecik içermeyen sıvılar beslenme programının neredeyse tamamını oluştur. Bu evrede en çok yapılan hata yeteri kadar protein alımının gerçekleştirilmemesidir. Beslenme programının harfiyen uygulanması oldukça önemlidir. Diyetisyeniniz beslenme programınızı hazırlarken yeteri kadar protein alımını asla atlamaz. Ancak hastalar programı uygularken, programa tam uyum göstermeyebilirler. Bu sebeple de protein alımı yetersiz kalabilir. Beslenme programı içerisinde olan her maddenin uygulanması bu açıdan hayati önem taşır. Bir diğer önemli ve dikkat edilmesi konuda midenin artık küçük bir forma kavuşmuş olması sizin yeteri kadar sıvı tüketimi yapamayacağınız anlamına gelmemektedir. Su içmek normal hayatımız da ne kadar büyük bir öneme sahipse, tüp mide ameliyatından sonrada o kadar önemlidir.

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat