Bariatrik Cerrahi SonrasI Cilt Sarkması Çözümleri

Bariatrik Cerrahi SonrasI Cilt Sarkması Çözümleri

Obezite ile en etkili savaş yöntemi olan bariatrik cerrahi sonrası cilt sarkması çözümleri ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik. Bariatrik cerrahi halk arasında tüp mide ameliyatı olarak da bilinmekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bariatrik ameliyatı sonrasında yapılan yanlışlar sonucunda bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bunlardan bazıları kilo verememe, deri deformasyonları, cilt sarkmaları gibi sorunlar olabilmektedir. Bariatrik cerrahi sonucunda oluşan cilt sarkmalarının yaşam kalitenizi düşürdüğünün farkındayız. Bu sebeple bariatrik cerrahi sonrasında cilt sarkması çözümleri için neler yapılması gerektiğini ve cilt sarkmaları için nasıl önlemler alınması gerektiğini sizler için bu yazıda topladık.

 

Bariatrik cerrahi sonrasında cilt sarkmaları en çok karın, kol, bacakların iç kısmı, meme, sırt, kalça ve yüz bölgesinde görüldüğü belirlenmiştir . Sarkmalar sonucunda kilo verme evresinde olan hastalarımızda da sarkmaya başlayan vücut bölgeleri ile ilgili bir demoralize olma süreci oluşmaktadır. Obezite cerrahisi sonrası oluşan sarkmaları önlemek ve gidermek için egzersiz ile beraber uzman estetik cerrahi tarafından bir takım operasyonların gerçekleştirilmesi gerekmektedir . Bunun yanı sıra bariatrik cerrahi sonrası cilt sarkması çözümleri arasında bariatrik cerrahi sonrası beslenmeye çok dikkat etmek de yer almaktadır. 30 yaşından sonra vücudumuzun üretmeyi bıraktığı kollajeni hızlı bir şekilde ağız yolu ile alınan toz kollajen ile desteklemek gerekmektedir. Kilo kaybına bağlı oluşan sarkmaları önlemek amacı ile vücutta bulunan kollajen dokusunu arttırmak gerekmektedir. Bu sayede kollajen ile kaybolan elastikiyet yerine gelecektir.Yüksek proteinli kaliteli gıdalar ile diyetinizi desteklerken kilo kaybınızın kas yapısından değil yağ dokusundan olmasını sağlayacak bu sayede ciltte oluşacak deformasyonu minimize edeceksiniz.

Kilo kaybı yaşamayan kişilerde bile yaşa bağlı olarak vücutta ki Bu ameliyat sonrasında doktorunuzun sizin için özel hazırladığı beslenme programını uygulamak gerekmektedir. Bu beslenme programı ameliyatı takip eden ilk günden itibaren uygulanmaya başlanır .Ve ilk günlerde genellikle hiç bir tanecik içermeyen sıvılar beslenme programının neredeyse tamamını oluştur. Bu evrede en çok yapılan hata yeteri kadar protein alımının gerçekleştirilmemesidir. Beslenme programının harfiyen uygulanması oldukça önemlidir. Doktorunuz beslenme programınızı hazırlarken yeteri kadar protein alımını asla atlamaz. Ancak hastalar programı uygularken, program içerisinde bulunan beğenmedikleri ürünleri tüketmemeyi tercih ediyorlar. Bu sebeplede protein alımını aslında yapmıyorlar. Beslenme programı içerisinde olan her maddenin uygulanması bu açıdan hayati önem taşır. Bir diğer önemli ve dikkat edilmesi konuda midenin artık küçük bir forma kavuşmuş olması sizin yeteri kadar sıvı tüketimi yapamayacağınız anlamına gelmemektedir. Su içmek normal hayatımız da ne kadar büyük bir öneme sahipse, tüp mide ameliyatından sonrada o kadar önemlidir.

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat