Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenmede Vitamin ve Minerallerin Önemi

Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenmede Vitamin ve Minerallerin Önemi

Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenmede Vitamin ve Minerallerin Önemi

Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede vitamin ve minerallerin önemi beslenme döneminde geçişte kendini göstermektedir. Operasyonun hemen ardından hastaların sıvı ve püre diyetleri içerisinde yeteri kadar vitamin ve mineral alamaması ve ayrıca katı gıdalara geçişte küçülen midenin daha erken doyma noktasına ulaşması nedeniyle ihtiyaçların karşılanmasında yetersiz kalınması sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda hastalar fazla kilolarında kurtulma esnasında vücudun dengesini sağlayıp, tam fonksiyonlu çalışmasını sağlamak için uzman doktor ve diyetisyen kontrolü altında vitamin ve mineral takviyesi kullanmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Operasyon Sonrasında Takviye Alınacak Vitamin Ve Mineraller

Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede vitamin ve minerallerin önemi operasyonun sorunsuz şekilde ilerlemesi ve beklenen faydaların kendisini göstermesi olarak açıklanmaktadır. Bunun için operasyonun hemen ardında doktor ve diyetisyenlerin belirlediği aralıklar ve miktarda şu takviyeler alınmaktadır;

  • B12 vitamini
  • Demir
  • Kalsiyum
  • D vitamini
  • Multivitamin takviyeleri alınarak vücutta denge sağlanmaktadır.

Operasyon sonrasında gıda alımının azlığına başlı olarak vücudun emiliminde bozulma meydana gelmemesi için alınan takviyeler Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede vitamin ve minerallerin önemini göstermektedir. Vitamin ve minerallerin alınma zamanı ve kullanım miktarı doktorlar tarafından uygun ölçüde belirlendikten sonra, diyet uzmanlarınca belirlenen sürede kullanılması ile birlikte operasyondan beklenen verim elde edilmeye başlanmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Operasyonun Desteklenmesi

Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede vitamin ve minerallerin önemi, obezite cerrahisinin sağlıklı ve kontrollü şekilde başarıya ulaşmasını sağlamaktadır. Uygulama sonucunda kilo verme yaşanırken yeni hastalıkların ortaya çıkmasını engellemek ve kiloların yeniden vücuda alınmasını engellemek adına kontrollü şekilde vitamin ve mineral takviyesi alınmaktadır. Takviyeler sayesinde hem obezite hem de obezite ile bağlantılı şekilde ilerleyen hastalıklardan kesin ve kalıcı şekilde kurtulma sağlanmaktadır.

Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede vitamin ve minerallerin önemi ile birlikte daha sağlıklı, fit görünümlü ve daha konforlu bir yaşam standardı ortaya çıkmaktadır. Uygulanan operasyonun olumlu etkilerinde hemen faydalanmak ve faydasının uzun süre devam etmesini sağlayarak yaşam kalitesini artırmak için takviye kullanılmaktadır. Bariatrik cerrahi operasyon desteklendiği sürece başarıya ulaşmakta ve kalıcı olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat